Wpis z mikrobloga

  • 10
@WielkaKulturalnaRewolucjaPolska lol, kopalnie węgla są państwowe, podobnie większość elektrociepłowni. na węglu konsument ma akcyzę i VAT, a pewnie jeszcze jakieś cła na rosnącą ilość tego importowanego. nie każdy może węgiel sprowadzać, nie każdy może węglem obracać. gdzie Ty tu widzisz wolny rynek, to ja nie wiem.

pozdrawiam chłodno (bo państwo centralnie planując wystarało się, że co raz trudniej ogrzać pozdrowienia)
  • Odpowiedz
  • 11
@cozadauny

wolna amerykanka była w latach 90tych, bieda aż piszczała a o pracę było w #!$%@? ciężko

bo wygrzebywaliśmy się ku bogactwu z bagna którym zalało nas poprzednie 45 lat socjalizmu.

ja nie wiem, czy socjaliści faktycznie są ślepi na logikę i zdrowy rozsądek, czy ktoś Wam płaci za to popychanie głupot w ramach sabotażu
  • Odpowiedz
@K_R_S: No nie wiem, może w sprzedawaniu najgorszego gówna, byle zarobić? Kupowaniu najgorszego gówna, żeby wydać jak najmniej? Paleniu potem tym gównem w piecu? Paleniu butami i śmieciami? #!$%@? z tym, że wszyscy wokół się trują, ważny jest mój prywatny, zasiarczony węgiel i prywatny piec xD
  • Odpowiedz
  • 7
@WielkaKulturalnaRewolucjaPolska czy Ty nie przeczytałeś tego co napisałem? rynek węgla jest daaaaaleki od wolnego, ergo popyt nie znajduje podaży, ergo cena jest za wysoka, więc ludzie szukają alernatyw. Polecam dowolny kurs z ekonomii, pierwsza lekcja. A jak dojdziesz do końca, to i socjalizm Ci przejdzie
  • Odpowiedz
@cozadauny jakimi skrajnymi? Państwo odbiera pracującemu człowiekowi większość pieniędzy, tak czy nie? Państwo rozdaje dziesiątki miliardów rocznie (zagrabionych pieniędzy!) by przekupić wszelkich roszczeniowców, nierobów, nieudaczników i dzieciorobów, tak czy nie?
  • Odpowiedz
@K_R_S: W innych krajach Europy te rynki też nie są wolne, ale to Polska ma na tym kontynencie #!$%@? powietrze, więc skończ już pieprzyć libku. Za to odpowiada polski prymitywizm, wynikły wprost z katolickiej kultury i światopoglądu.
  • Odpowiedz
@cozadauny ludzie nie odkładają, bo socjalizm robi z ludzi idiotów, wyręczając ich w myśleniu, niestety z takim sobie efektem. System socjalny maksymalizuje koszty z perspektywy każdego, komu się chce pracować, leniwym zapewniając pełny komfort za te właśnie środki. By minimalizować koszty, zakłada się firmę i dba o organizację. Państwo będzie stale brało coraz więcej, gdyż ma w tym żywotny interes, by kontrolować jak najwięcej pieniędzy podatników. Dlatego też stale rośnie liczba
  • Odpowiedz
odmawianie mu inteligencji i wiedzy można podsumować tylko tak - XD


@Deszczowski: jego ynteligencja na pewno jest przesadzona. Podobnie wiedza, powiedzmy sobie jasno krul jest nagi.

@magik-86: chociażby na temat globalnego ocieplenia #!$%@? kompletne kocopoły. Zresztą o gospodarce tak samo, trudniej byłoby wskazać co gada z sensem niż bez.
  • Odpowiedz
@Revmir: "na pewno jest przesadzona" - ale na jakiej podstawie to mówisz? Kiedy ludzie nauczą się używać faktów w dyskusji? Zna kilka języków - fakt? fakt. Ma tytuł magistra filozofii i studiował kilka innych kierunków, m.in. matematykę (dopóki nie przerwali mu komuniści) fakt? fakt. Był mistrzem polski w brydża - fakt? fakt. Opublikował sporo książek i felietonów - fakt? fakt.
  • Odpowiedz
@Deszczowski: no i która z wymienionych rzeczy o tym świadczy? Wartość książek i felietonów mierna. Mistrzostwo polski w brydżu świadczy o tym że dobrze gra w brydża. To że nie skończył tylu kierunków które studiował raczej świadczy na jego niekorzyść, a miał warunki do edukacji bo pochodzi z dobrze usytuowanej rodziny.
  • Odpowiedz