Wpis z mikrobloga

Praktykuje tu ktoś tzw. dynamiczną medytację? Jestem ciekaw waszych obserwacji po regularnym praktykowaniu oraz odczuć z nią związanych. Od dziecka byłem stawiany do pionu jak tylko trochę się unosiłem przez co zostałem tak zaprogramowany, że duszę w sobie emocje zamiast je wyrzucać co spowodowało że coraz mniej odczuwam w swoim życiu i czuje się bardziej jak robot jednocześnie zamykając się na ludzi i jakiekolwiek aktywności. Próbowałem to robić ze 3 razy ale póki co to bardziej czuję się wycieńczony ale jest to na pewno jakaś droga do poznania siebie. Co wy o tym myślicie?
#medytacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sercio Wyrzucanie z siebie negatywnych emocji, np. kiedy czujesz złość walisz pięścią w stół, nie jest dobre bo robiąc tak umacniasz tą emocję w sobie.Medytacja mindfulness zaleca raczej inne podejście: zauważ tą emocję czy myśl ale nie skupiaj się za bardzo na niej, nie chwytaj jej, ani nie uciekaj od niej, pozostań biernym i pozwól jej odejść i napłynąć innym myślom.Tak jakbyś obserwował ruch pojazdów na autostradzie z góry stojąc na
  • Odpowiedz