Wpis z mikrobloga

@Niestabilny ktoś w którymś poście przytoczył artykuł prawny, opisujący tą właśnie sytuację. Chętnie bym go zawołał ale zapomniałem nicku... W każdym razie jeżeli sprzedał prawa za bezcen a kupujący zbił na tym fortunę, to sprzedający ma prawo ubiegać się o jakieś wyrównanie. I właśnie w tym kontekście użyłem "należy się", a nie że daj piniondze mam horom curke. I właśnie patrząc przez pryzmat prawa postawcie się w jego sytuacji. Ja wiem że
@Under4est: ale ja mu nie zarzucam, że jest oszustem. Zarzucam mu to, że nie jest dżentelmenem który dotrzymuje zawartych umów. Umowa zawsze jest pewnego rodzaju ryzykiem dla obu stron. CD Projekt mógł utopić to ile zapłacili Sapkowskiemu gdyby Wiedźmin okazał się gównem. Ryzykowali też proponując udział w zyskach, bo mogli popłynąć na kilkadziesiąt milionów. Sapkowski wolał pieniądze z góry i ostatecznie przegrał w loterii życia ( ͡° ͜ʖ ͡
@Flypho Mimo to nie ty o tym decydujesz, tylko sąd. Z resztą ja zmierzam tylko do tego, ze to on będzie miał a nie ty. Znając życie, leżąc na leżaku w domku na palach na Malediwach pomyśli sobie:

@Under4est
A ja obecnie siedzę na kiblu i sram xD. Mówisz o Sapkowskim jakbym był jakimś milionerem i autorytetem a jest jakimś starym dziadkiem który #!$%@? kocopoly xD. Nawet nie żartuj.
@Niestabilny Sam fakt, że razi Cię brak honoru w dzisiejszych czasach jest zaskoczeniem. Z resztą powinieneś wiedzieć, że jeżeli chodzi o prawdziwy szmal to nie ma mowy o honorze jakimkolwiek. Albo jeszcze życia nie poznałeś. Z resztą nie wyłudza szmalu od biednych ludzi, dlatego nie rozumiem tej wykopowej konsternacji. Tzn. ok, też tego nie popieram, ale nie rozumiem tej wściekłości. Codziennie ktoś kogoś oskarża słusznie/niesłusznie o #!$%@? patenty, beaty i jest spoko.
Z resztą powinieneś wiedzieć, że jeżeli chodzi o prawdziwy szmal to nie ma mowy o honorze jakimkolwiek.


@Under4est: chyba w innym świecie żyjemy. Sam miałem podobną sytuację co Sapkowski i straciłem pieniądze za które bym kupił dom i samochód i jeszcze by zostało. Brałem udział w realizacji projektu który ostatecznie okazał się ogromnym sukcesem i obecnie przynosi masę zysków. Proponowano mi udział w zyskach w zamian za moja prace i podobnie
en a kupujący zbił na tym fortunę, to sprzedający ma prawo ubiegać się o jakieś wyrównanie.


W razie rażącej dysproporcji między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami nabywcy autorskich praw majątkowych lub licencjobiorcy, twórca może żądać stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd.


@blisher: @Under4est: no i jak dla mnie takie coś jest #!$%@?.
@Niestabilny szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale mimo wszystko teraz wiesz, że możesz się ubiegać o wynagrodzenie :) Bardziej serio- jesteś honorowym człowiekiem i za to szacunek. Ale ty mówisz o szmalu na dom i samochód, a ja o pieniądzach, które by Cię ustawiły na resztę życia (bo faktyczna wysokość wynagrodzenia to bajania wykopów póki co) ¯_(ツ)_/¯

@blisher dziękuję bardzo
Ale ty mówisz o szmalu na dom i samochód, a ja o pieniądzach, które by Cię ustawiły na resztę życia


@Under4est: ja mówię o kwocie która mnie ominęła w momencie gdy zorientowałem się o sukcesie lata temu. Myślę, że byłyby to kwoty pozwalające na nie pracowanie ,gdybym odbierał swoje udziały do dnia dzisiejszego.
@adam2a: To teraz CDP powinno wystawić panu AS fakturę za promocję jego książek za granicą. Bo popularność gier w znacznym stopniu przełożyła się na sprzedaż sagi poza Polską i na świadomość ludzi na temat twórczości AS.
@FotDK Pewnie masz rację i ja nie zaprzeczam, tylko ja się tak o niego nie troszczę :p Bardziej mi chodzi o tą krytykę tutaj. A dajcie chłopu żyć. Skąd tyle jadu. Wykopki mówią że dziad bo chce 60 baniek, a większość z nich nie widziała na oczy takiego szmalu. No to kto jest dziad;) Problem w tym że takie wylewanie jadu nic nie da poza jakąś tam satysfakcją, że się komuś #!$%@?ło.
@Flypho Nawet nie zrozumiałeś tego, o czym piszę. Po prostu wyobraź sobie tą sytuację, gdyby faktycznie te 60 baniek dostał. Nie piszę o nim jak o autorytecie i w kilku postach pisałem nawet, że sam tej akcji nie popieram. Właśnie przez takich jak Ty powstają tego typu niuanse.