Wpis z mikrobloga

Kilka newsów na temat Aliexpress Standard Shipping. Poprzedni wpis tutaj
+ śledzenie na alipaczka.pl działa już od Chin
+ w Polsce paczki doręcza kurier Pocztex, przychodzi SMS z powiadomieniem
+ w naszych statystykach oraz wykresie percentyli pojawiła się ta metoda wysyłki
Przesyłki idą przez Belgię, z informacji które udało nam się odnaleźć to samolot ląduje w Belgii 3 razy w tygodniu. Poglądowe zdjęcie samolotu przewoźnika obsługującego nasze przesyłki poniżej ;)
- czas drogi do Polski to aktualnie średnio 11 dni, 90 percentyl to 16. Czyli jest trochę słabiej niż #aliexpress reklamuje.
- część sprzedawców wysyła innymi metodami wysyłki pomimo wybrania ASS ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdy pojawią się nowe informacje to będziemy Was informować pod tagiem #alipaczkanews oraz na naszym profilu FB
#alipaczkanews #alipaczka #tracking
ASS=Aliexpress Standard Shipping (bardzo ładny skrót wyszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°))
AliPaczka - Kilka newsów na temat Aliexpress Standard Shipping. Poprzedni wpis tutaj
...

źródło: comment_qUuvuiJN7ZHSYApRwJN4kNRIszR9xjyB.jpg

Pobierz
  • 48
Ja zamówiłem golarkę, została wysłana Aliexpres Standard Shopping. Obecnie ma taki status..Czy to już pewny VAT?

2019-04-07 22:48 Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca) [WER Warszawa]

2019-04-07 22:49 Zatrzymanie w cle [WER Warszawa]

Co ciekawe została wysłana 26 marca przesyłką zaczynała się od LP i w trakcie zmienił się numer paczki na LM.
@pablo_see: dobrze gadasz trzeba pisać wiadomości przy zakupie , sam ostatnio się naciołem bo miałem kilka przesyłek ASS i wszystko było OK oczywiście bez VAT , ale jedna nie akurat tá najdroższa za 59$ , co wydawało mi się oczywiste że będzie ASS i nie napisałem do przyjaciela ze wschodu przy zakupie . Nierejstrowaną paczkę mi chyba gamoń wysłał . Zamówiona 29.03.19 i do dziś nie można śledzić paczki. Pisałem do
@jgoluch: Wczoraj dostałem list z urzędu celnego. W kopercie było zdjęcie plakietki i.... paczka była wysłana do Szwecji, tam jakiś pośrednik niechlujnie nakleił drugą plakietkę, że widać było tą pierwszą i urząd celny się skapnął, że paczka idzie nie ze Szwecji a z chin. Masakra.... Nie wiem czy składać reklamację na Aliexpres... nawet jak nie uznają, to może pośrednika upomną by nie robił takich numerów.
Witam , odświeżam swój wpis sprzed kilku dni . Żółty ze wschodu podał mi fałszywy traking dwa razy . Raz z ASS a później z 4PX . Po długich bezsensownych negocjacjach nagle pojawił się trzeci traking z ASS 0045... Oczywiście sprawdziłem na parcelsapp.com bo tu jest szczegółowy traking z imieniem i nazwiskiem oraz opisem przedmiotu dla przesyłek z Sinotrans . Teraz wychodzi na to że przyjaciel ze wschodu który już nie jest
z Sinotrans bywa problem - "zapominają" wpisać do listu przewozowego nr tel. odbiorcy i taka rzecz powoduje problem z odbiorem przesyłki dostarczanych np przez DHL - miałem taki przypadek - kurier niby próbował dostarczyć przesyłkę raz i drugi raz ale nie zostawił awizo bo nie zostawiają w formie papierowej, a że nie mieli nr tel. to też nic nie zrobił. Po niecałych 14 dniach zwrócili przesyłkę do nadawcy... W moim przypadku jeszcze
15.11 kupiona na ali zewnętrzna obudowa na nagrywarkę laptopową, 25.11 była u mnie, nadana przez Sinotrans, ASS0045, dodatkowych kosztów brak ale to taniocha za 2 dychy była