Wpis z mikrobloga

Jako że chwilę temu bardzo popularny był mem "Po co mi mózg, mam rower", a jako że zazwyczaj rejestruję swoje przejazdy rowerem (te krótsze po mieście, kamerka lepsza niż OC), to wrzucę w wątku kilka foteczek "Po co mi mózg, mam samochód, a prawko z czipsów" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na pierwszym zdjęciu widzimy piękne zajechanie przejazdu rowerowego, bo przecież nie można stanąć ani kawałek dalej ani kawałek wcześniej (ʘʘ)
#samochody #miasta #miasto #prawojazdyzchipsow
Pobierz Wyrewolwerowanyrewolwer - Jako że chwilę temu bardzo popularny był mem "Po co mi mózg...
źródło: comment_j00u8S773adJY1WkYfpU0InVGS7Yajdx.jpg
  • 12
@Wyrewolwerowanyrewolwer: ja też cię rozumiem, jednak będąc kierowcą to nie jest takie proste jak się może wydawać. Odległości pomiędzy ścieżką, a drogą z pierwszeństwem są zwyczajnie zbyt małe, a stojąc przed ścieżką musisz stanąć również przed przejściem dla pieszych co jest bardzo niebezpieczne, bo wyjazd z takiej pozycji zajmie ci strasznie dużo czasu, a w dodatku wyjeżdżając musisz obserwować dodatkowo pieszych przy przejściu jak i rowerzystów - niewykonalne. Z takich wyjazdów
a w dodatku wyjeżdżając musisz obserwować dodatkowo pieszych przy przejściu jak i rowerzystów - niewykonalne.


@restecp: Miliony Niemców dają sobie radę, może dlatego że pieszy i rowerzysta to dla nich także uczestnik ruchu drogowego.
@Fastboot: chodzi mi o wyjeżdżanie w ruchu miejskim ze stopu gdy zatrzymasz się przed ścieżka i pasami tak, żeby już na pewno nie zatrzymać się przed droga na która wjeżdżasz. Musisz brać wtedy poprawkę na te 6-10 dodatkowy metrów i zamiast patrzeć jedynie na jadące auta to patrzysz na pieszych i rowerzystów ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sensie po to jest to miejsca za ścieżka, tylko zawsze
@restecp: W Niemczech naprawdę trzeba uważać bo u nich samochód w mieście to taki "słoń w składzie porcelany".
Kierujący samochodem jadący przez przejście dla pieszych jest traktowany jakby jechał po chodniku.