Wpis z mikrobloga

@IntruderXXL: w sumie miałem takiego typa na pomorzu w szkole i tak troche z cygańskich genów podobny jesteś xD nie każdy moze ważyć 160. Jak powiesz, że jesteś Piotr to jesteśmy w domu.

edit. chociaż nie, tamten chyba był głupi. Nie ważne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Intruder jebnal juz ponad 300kg na martwym XD


@Dymass: Oj muszę sprostować praktycznie jeszcze nie, chociaż ciąg już powinien być 300kg+, to jeszcze w zwykłym, normalnym ciągu tego nie zrobiłem :)
  • Odpowiedz
Mają o wiele bardziej rozbudowaną klatkę, ale także masę kontuzji właśnie barków i klatki.


@IntruderXXL: coś gdzieś właśnie o tym czytałem i obserwuję też podobny efejt u siebie. Czyli powinno się wyciskać wąsko? W sensie jak wąsko, "szerokość barków" czy może jeszcze mniej?
  • Odpowiedz
@rith: To jest skomplikowany temat, chwyt nie bardzo wąski ani nie maksymalnie szeroki tutaj bardzo dużo zależy od osobnika. Zobacz moje filmiki z wyciskań, ja mam 191cm i łapy też długie.

Tutaj chodzi też o pozycję łokci oraz tor ruchu sztangi, jeżeli łokcie mocno "flarują" na boki, sztanga w fazie koncentrycznej jest "rzucana" na stojaki (mocno idzie w stronę stojaków) to oznacza dominację klatki/barków i właśnie prowadzi do kontuzji.
Natomiast
  • Odpowiedz
wyobraź sobie że chesz wyciskać w stronę nóg, powinieneś momentalnie mocniej poczuć triceps.


@IntruderXXL: czyli wtedy łokcie pójdą mi prawie przy ciele, rownolegle do linii nóg, right?

Ostatnio jak tak próbowałem to udało mi się chyba dojść do ok 2/3 tego co robiłem na szerokim chwycie. Zwykle traktowałem to jako ćwiczenie pomocnicze. Rozumiem, że doradzasz to jako główne?
  • Odpowiedz