Zapraszam na podsumowanie występów #polscypilkarze. Okres występów to część 25 do 30 września.

Liga Mistrzów Kobiet
Aleksandra Sikora (Juventus Women) - 52 minut w meczu z Borndby. Urodzona w Czarnocinie piłkarka grająca na pomocy lub ataku, zeszła w 53 minucia a zastąpiła ją Lisa Boattin. Brondby wygrało 1:0 i wyeliminowało Juventus z dalszej rywalizacji.
Ewa Pajor (Vfl Wolfsburg) - cały mecz z islandzkim Thor/Ka spędziła na ławce.
Paulina Dudek (Paris Saint-Germain) - cały mecz z St. Polten spędziła na ławce.
Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain) - bramkarka przesiedziała cały mecz na ławce.

Anglia
Maksymilian Stryjek (Eastleigh FC) - bramkarz rozegrał cały mecz w rozgrywkach Vanarama National League i wygrał z Boreham Wood 1:0.
Marcin Brzozowski (Queens Park) - był rezerwowym bramkarzem w meczu Pucharu Carabao przeciwko Blackpool.
Paweł Wszołek (Queens Park) - cały mecz przeciwko Blackpool. Porażka 0:2 i odpadnięcie z rozgrywek.
Artur Boruc (A.F.C. Bournemouth) - cały mecz przeciwko Blackburn w Pucharze Carabao. Wygrana 3:2 i awans do 1/8 finału tych rozgrywek.
Kamil Grabara (Liverpool F.C.) - rezerwowy bramkarz spędził mecz z Chelsea w Pucharze Carabao na ławce.
Marcin Bułka (Chelsea Londyn) - podobnie jak Grabara, bramkarz spędził mecz z Liverpoolem na ławce.
Łukasz Fabiański (West Ham) - mecz Pucharu Carabao z Macclesfield przesiedział na ławce.
Mateusz Klich (Leeds United) - 90 minut, gol i żółta kartka w meczu Championship przeciwko Sheffield Wed. W meczu padł remis 1:1, a Leeds jest wiceliderem tabeli i jest na miejscu gwarantującym awans. Klich ma na koncie 4 gole w lidze.

Austria
David Pudełko (SKU Amstetten) - 90 minut w wygranym 2:0 meczu z Austrią.
Martin Pajączkowski (Team fur Wien) - 82 minuty w meczu 2. ligi z Austrią Klagenfurt. Byłego zawodnika Liefering zmienił Ceyhun Tuccar. W meczu odnieśli porażkę 1:2.

Belgia
Jakub Piotrowski (KRC Genk) - 90 minut w rozgrywkach Pucharu Belgii przeciwko Lommel. Wygrana 4:0 i awans do 1/8 finału.
Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven) - 90 minut, gol z karnego i żółta kartka w przegranym 1:3 meczu Proximus League przeciwko St. Gilloise.

Bułgaria
Daniel Kajzer (Botew Płowdiw) - 90 minut w meczu z Vereyą, wygranym 2:1. Kajzer nieprzerwanie broni bramki Botewu od ponad 5 miesięcy. Jego drużyna zajmuje w tabeli 6 miejsce.

Chorwacja
Łukasz Zwoliński (Velikia Gorica) - 90 minut w przegranym 0:3 meczu z Lokomotivą Zagrzeb.
Krystian Nowak (Slaven Belupo) - 90 minut w zremisowanym 0:0 meczu z Rijeką.

Dania
Kamil Wilczek (Brondby IF) - 90 minut, gol i żółta kartka w przegranym 1:2 meczu z Horsens.

Francja
Rafał Kurzawa (Amiens SC) - 9 minut w meczu z Rennes. Urodzony w Wieruszowie napastnik wszedł w 82 minucie w miejsce Irańczyka Ghoddosa. Amiens wygrało 2:1.
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) - cały mecz przeciwko Lille spędził na ławce.
Kamil Glik (AS Monaco FC) - 90 minut w meczu z St. Etienne. Przegrana 0:2.
Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) - cały mecz z Clermont w Ligue 2 spędził na łąwce.

Hiszpania
Paweł Kieszek (Malaga CF) - na ławce w meczu z Rayo Majadahonda.

Holandia
Karol Niemczycki (NAC Breda) - młody bramkarz spędził cały mecz z Waalwijk w rozgrywkach KNVB Beker na ławce. Waalwijjk pokonało Bredę 2:0 i awansowało do 1/16 finału. Niemczycki ostatni mecz zagrał miesiąc temu, w lidze przeciwko Excelsiorowi.
Filip Bednarek (sc Heerenveen) - bramkarz w meczu rozgrywanym w ramach KNVB Beker przeciwko Katwijk, przesiedział na ławce. Ostatnim meczem jaki rozegrał to mecz ligowy jeszcze w barwach Graafschap, ponad 4 miesiące temu.

Niemcy
Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) - 90 minut w meczu z Leverkusen. Porażka 1:2. Fortuna po 5 kolejkach zajmowała 15 miejsce w tabeli - ostatnie bezpieczne przed spadkiem.
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - mecz z Nurnberg spędził na ławce.
David Blacha (Vfl Osnabruck) - 90 minut w meczu 3 ligi z Fortuna Koln. Wygrana 1:0. 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 0:0 meczu z Jeną.
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut w przegranym 0:2 meczu z Herthą.
Martin Kobylański (Preussen Munster) - 90 minut jako kapitan drużyny, w wygranym 3:0 meczu z Wehen w ramach 3. ligi. Po 10 kolejkach Munster zajmuje 4. miejsce, a Kobylański ma na koncie 3 strzelone bramki.
Sebastian Mrowca (Wehen Wiesbaden) - 90 minut jako kapitan i strzelona bramka samobójcza w meczu z Munster. Po 10 kolejkach Wehen jest 9 w tabeli. Porażka 0:3.
Symela Ciesielska (MSV Duisburg) - mecz z Werderem Bremen oglądała z ławki.
Ewa Pajor (Vfl Wolfsburg) - 90 minut i hat-trick strzelony Bayernowi Munich.

Norwegia
Artur Krysiak (FK Bodo/Glimt) - mecz NM Pucharu przeciwko Startowi spędził na łąwce jako rezerwowy bramkarz.Ostatni rozegrany jego mecz odbył się prawie 5 miesięcy temu, w barwach Yeovil Town przeciwko Lincoln City w ramach League Two. Mecz z Haugesund również na łąwce.
Łukasz Jarosiński (Hamarkameratene) - 90 minut bramkarza w meczu z Notodden, wygranym 1:0. Mecz w ramach rozgrywek OBOS-ligaen.
Marcin Pietroń (Fram Larvik) - na łąwce w meczu z Honefoss.

Rosja
Łukasz Sekulski (SKA-Chabarowsk) - 120 minut i żółta kartka w meczu przeciwko Akhmatowi Grozny w Pucharze Rosji. Po serii rzutów karnych, w których Polak nie trafił swojej próby, wygrał Akhmat i wyeliminował Chabarowsk. W meczu z F Woroneż strzelił gola i przebywał na boisku przez 45 minut. 27 latek wszedł za Konstantina Bazelyuka. Mecz był rozgrywany w ramach FNL.
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) - 120 minut w meczu Pucharu Rosji z Bałtiką. Po dogrywce Lokomotiw wansował do 1/8 finału.
Maciej Wilusz (FK Rostów) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu ze Spartakiem Moskwa.

Szwecja
Sebastian Ludzik (Akropolis IF) - 10 minut w Dywizji 1 w meczu z Karlsunds. Urodzony w Sztokholmie obrońca zastąpił Jensa Jakobssona. Zwycięstwo 5:1.

Turcja
Jarosław Jach (Caykur Rizespor) - 31 minut w meczu z Fenerbahce, wygranym 3:0. Pochodzący z okolic Dzierżoniowa obrońca wszedł na boisko za Czecha Brabeca.
Jakub Kosecki (Adana Demirspor) - 30 minut w meczu z Eskisehirsporem, wygranym 4:0. Wychowanek FC Nantes pokazął się w miejsce Kongijczyka Kage.

Ukraina
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Mariupolem. Wygrana 2:0. 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Arsenałem Kijów. Dynamo jest na drugim miejscu w tabeli za Szachtarem Donieck.

USA
Konrad Plewa (Real Monarchs) - mecz z Colorado Springs w ramach USL spędził na ławce.

Walia
Adrian CIeślewicz (The New Saints) - 58 minut w przegranym 1:4 meczu z Cardiff Metropolitan. Napastnik grający jeszcze 4 lata temu w Torshavn, zszedł w 59 minucie i został zmieniony przez Anglika Lewisa.

Włochy
Przemysław Szymiński (Citta di Palermo) - na łąwce w meczu z Brescią w rozgrywkach Serie B.
Radosław Murawski (Citta di Palermo) - 45 minut w meczu z Brescią w Serie B. W 46 minucie 24-latka zmienił Rumun Puscas. W meczu porażka 1:2.
Tomasz Kupisz (Ascoli Picchio) - na ławce w meczu z Salernitaną w Serie B. 20 minut w meczu z Cremonese. Był zawodnik Jagielloni i Brescii zastąpił Salvatore D'Elię. Wynik: 0:0.
Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) - na łąwce w meczu Serie B przeciwko Spezii.
Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio) - 18 minut w meczu z Lazio. Pochodzący z Żuromina napastnik pojawił się w 73 minucie za Czecha Baraka. Udinese przegrało 1:2. 27 minut w meczu z Bologną, przegranym 1:2. Tym razem zmieniał Kevina Lasagnę.
Bartosz Salamon (Frosinone Calcio) - pogrom swojej drużyny oglądał z ławki rezerwowych. Frosinone przegrało z Romą 0:4. 90 minut w przegranym 1:2 meczu z Genoą.
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - 29 minut w meczu z Cagliari. Wychowanek Sokoła Domasławek wszeł w 62 minucie za Urugwajczyka Ramireza. W meczu padł remis 0:0.
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) - symboliczne 6 minut w meczu z Cagliari. Były zawodnik Lecha Poznań w 85 minucie zmienił Fabio Quagliarellę.
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Cagliari.
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) - 90 minut, gol i żółta kartka w meczu z Chievo. Wygrana 2:0. 90 minut i 2 gole strzelone Frosinone i zwycięstwo drużyny 2:1.
Paweł Jaroszyński (ChievoVerona Werona) - cały mecz z Genoą na ławce. Podobnie w meczu z Torino.
Mariusz Stępiński (ChievoVerona Werona) - 90 minut w przegranym 0:2 meczu z Genoą. 44 minuty i żółta kartka w meczu z Torino. Napastnik wykupiony w tym roku z Nantes, zmienił Serba Dojrdjevicia, w doliczonym czasie pierwszej połowy.
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - cały mecz z Bologną na łąwce.
Łukasz Skorupski (Bologna FC) - cały mecz w bramce przeciwko Juventusowi, ale niestety porażka 0:2. 90 minut w meczu z Udinese i zwycięstwo 2:1.
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - 84 minuty i 2 gole strzelone Parmie. Grający od 2 lat w Napoli po przejściu z Ajaxu napastnik, zszedł w koncówce i zmienił go Algierczyk Ounas. Napoli wygrało 3:0.
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - 76 minut w meczu z Parmą. Za 24-latka wszedł Simone Verdi.
Michał Lewandowski (Teramo Calcio) - 90 minut w bramce w meczu Serie C z Imolese. Remis 1:1. Kolejny rozegrany mecz i znowu remis 1:1, tym razem z Gubbio.
Thiago Rangel Cionek (SPAL Ferrara) - cały mecz z Sassuolo na ławce.
Michał Marcjanik (Empoli FC) - cały mecz z AC Milan oglądał z ławki. Ostatni mecz jaki rozegrał to ponad 4 miesiące temu w barwach Arki Gdynia przeciwko Śląskowi Wrocław. Mecz z Parmą również oglądał z ławki.
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina Florencja) - bramkarz mecz z Atalantą spędził na ławce.