Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie: Jak przestać być wampirem energetycznym?

Często się tak zdarza, kiedy wchodzę do jakiegoś pomieszczenia w pracy nagle ludzie przestają rozmawiać i nastaje taka napięta atmosfera.
Mam wyrzuty sumienia przez moją obecność.
Jak to mogę zmienić? Nie proszę o rady w stylu "jak zostać super dynamiczny". Nigdy nie byłem osobą towarzyską i chciałbym być w stosunku do ludzi neutralny, niewidoczny. Ale problem jest taki, że nawet jakbym chciał z ludźmi porozmawiać to po prostu nie mam o czym. Futbol mnie nie interesuję, większość popularnych zespołów muzycznych również. Nie potrafię znaleźć tematu do rozmowy, a jak już znajdę to rozmowa się kończy po minucie. Nie wiem co robić. W jaki sposób nad sobą pracować.

##!$%@? #psychologia #tfwnof

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 10
OP: @Tytanowy_Lucjan: akurat w gronie współpracowników jestem najniżej w hierarchii, bo pracuję dopiero od dwóch miesięcy. Na początku było spoko, bo jeszcze nie poznali mojego #!$%@?. Teraz nie wiem czy zwykłe uśmiechanie coś da, bo mam takie wrażenie że nie jestem przez nich akceptowany.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: kptant}
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: W takim razie skoro chcesz być neutralny i niewidoczny to ich po prostu olej. Praca to praca. Nie musisz znaleźć w niej przyjaciół. A jeżeli coś odwaliłeś dziwnego i zamiast to obrócić żart, dalej byłeś "tym dziwnym milczącym nowym" to jest duża szansa, że wszyscy będą sobie to info przekazywać i dlatego każdy cichnie w twoim pobliżu. Ale to tylko moje wróżenie z fusów.
PrzegrywStulej: @Veritas_liberabit_vos Napisałeś bardzo fajny wpis, dlaczego go skasowałeś? Przecież to co pisałeś to sama prawda liczy sie wygląd i dynamizm, ekstrawertyczny charakter. Kasa ma znaczenie ale tutaj bym powiedział, że kasa rodziców w krytycznym momencie kształtowania się osobowości czyli dobre zabawki w przedszkolu kasa na wycieczki szkolone dobre ciuchy itp jeśli ktoś całe życie był biedny nigdzie nie wychodził bo nie miał za co to nawet jak zostanie programista z