Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki
Liczę ze ktoś z Was będzie mi w stanie odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Mam kredyt w PKO BP, wszystkie raty spłacane w terminie. Mam wolną gotówkę, która chciałabym przeznaczyć na spłatę kredytu. Natomiast nie jestem pewna w jaki sposób działa częściowa spłata kredytu.
1) Jeżeli wpłacę gotówkę czy automatycznie zmniejszy mi się końcowa całkowita suma kredytu wraz z kosztami kredytowymi (zmniejszą się odsetki)
2) czy całkowita suma kredytu pozostanie taka sama a po zakończonej spłacie zostaną częściowo zwrócone mi koszty prowizyjne i odsetkowe?
3) czy zmiana banku z PKO BP na inny będzie korzystne (mam oprocentowanie 9,9%)?

Wiem jedynie ze przy wpłacie większej kwoty na kredyt są dwie opcje: pozostać przy określonej wcześniej w umówię ilości rat i zmniejszyć częściowo ratę miesięczna lub sporządzić aneks zawierający zmniejszenie miesięcy kredytowania i pozostania przy obecnej racie.

Proszę o pomoc.

#pkobp @EkspertPKO #bank #kredyt
  • 4
Hej Mirki i Mirabelki
Liczę ze ktoś z Was będzie mi w stanie odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Mam kredyt w PKO BP, wszystkie raty spłacane w terminie. Mam wolną gotówkę, która chciałabym przeznaczyć na spłatę kredytu. Natomiast nie jestem pewna w jaki sposób działa częściowa spłata kredytu.
1) Jeżeli wpłacę gotówkę czy automatycznie zmniejszy mi się końcowa całkowita suma kredytu wraz z kosztami kredytowymi (zmniejszą się odsetki)
2) czy całkowita suma kredytu
@PaniKizia, po dokonaniu nadpłaty kredytu wysyłany jest nowy harmonogram spłaty z mniejszą ratą. Okres kredytowania pozostaje bez zmian. Odsetki zmniejszają się, ponieważ są liczone od niższej kwoty kapitału. Prowizja nie jest zwracana.