Wpis z mikrobloga

Wkręciłem się w #produkcjamuzyki. To niesamowite uczucie jak coś Cię pochłania do reszty a myślałeś że po 30'stce czeka cię jedynie marazm. Trochę #chwalesie choć nie ma tu hi-endu, klawisze używane, AKG też, Microlaby nowe jedynie. Padł mi DAC to sobie ze złości zrobiłem przemeblowanie.

#audio #audioboners #hifi #muzyka #pcmasterrace

Zarzucę polską nutę:

https://www.youtube.com/watch?v=Qn82br3GrTQ
Kotimisio - Wkręciłem się w #produkcjamuzyki. To niesamowite uczucie jak coś Cię poch...

źródło: comment_yf82dmmZrytOxrEK8cwBzLKDQxj871ZE.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@InsertPPL: Jeszcze nie nagrywam, bawię się FL'em bo za czasu jak brzdąkałem na gitarze to był soft który liznąłem. Docelowo oczywiście muzyka elektroniczna, głównie syntezatory ale raczej nie klubowa ani żadne szybkie techno i inne łupaniny. Przeszedłem za młodu od Punka, metalu, rocka, po muzykę elektroniczną i tutaj zostaję ;)
  • Odpowiedz
@Kotimisio: muszę wykombinować więcej czasu i wrócić do korzeni. Dawniej komp zacinał przy emulacji syntezatora, a teraz można wszystko, tylko czasu brak :(
No i pomysły! Pomysły są najważniejsze!
  • Odpowiedz
@Nee17: Gapisz mi się na brzuch? ( ͠° °) Polecam, nawet nie mając brzucha, o wiele wygodniejsze gdy masz podparcie na nadgarstki i przedramię :D

@laggeros: Na to przyjdzie czas jak nie będę miał na co kasy wydawać ;) Staram się nie popadać w fanatyzm i zwykły DAC mi wystarczy

@zolwixx: Teraz jest naprawdę nieźle, pamiętam czasy 2003-4 kiedy FL służył mi jako automat
  • Odpowiedz
  • 2
@Kotimisio Sony ta-f555es (najwyższy na Europę) wzmacniacz tymczasowy aż mój z serwisu wróci , odtwarzacz cd/transport micromega stage 2, dac smsl sanskirt pro, kolumny wigo acoustic wb 70.
  • Odpowiedz
@Micholchol12: Tak jak pisałem wyżej, jeszcze nic nie robię, jaram się i ćwiczę. Uczę się podstaw bo zawaliłem to za młodu, ćwiczę klawisze, dźwięki, akordy i skale, bawię się softem żeby wiedzieć co dany guzik robi. Pochwalę się jak coś stworzę ale szybko to raczej nie będzie.
@WykresFunkcji: Microlab B77, z DAC grają niesamowicie detalicznie, nigdy bym nie uwierzył że nówki to ok 250zł WARTO
@Qbakoz: Stary M-Audio Axiom
  • Odpowiedz
@WykresFunkcji: Dzięki za uwagę, piszesz o dudnieniu, rezonansie? Nie znam się ale chyba jest ok, nie mam możliwości innego ustawienia. Znasz jakieś warte oczu artykuły gdzie można o tym poczytać i się uświadomić? Może nie jestem świadomy problemu bo do tej pory słuchałem wszystkiego w słuchawkach, to są moje pierwsze "monitorki".
  • Odpowiedz
@Kotimisio: https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/
W monitorkach z tyłu często znajduje się otwór bass reflex i jeżeli nie będzie dostatecznie dużo miejsca od ściany to nie pokażą pełni swoich możliwości. Tak samo z odległością od słuchacza. Z kolei jak postawi się głośnik w rogu to dźwięk będzie się odbijał od ścian i będzie dudnił. Ogólnie akustyka potrafi w niektórych przypadkach dość mocno wpłynąć na jakość odsłuchu więc warto może nie tyle ustawić idelanie głośniki
  • Odpowiedz