Wpis z mikrobloga

czy przy tunelowaniu portu do mysql-a, ma znaczenie to, że baza nie wpuszcza mnie nez podania hasłsa (najpierw muszę się zalogować do systemu, później by baza zaczęła działać, muszę wpisać mysql -p i podać hasło).
Kompletnie nie wiem, czemu nie mogę skorzystać z tego portu. jakieś porady, gdzie szukać problemu?
Według putty wszystko jest ok...
2018-09-28 20:55:24 Local port xxxx forwarding to localhost:yyyy
#programowanie #sysadmin #systemyoperacyjne #vps #linux #debian #servermasterrace
#ssh
  • 6
  • Odpowiedz
@radekrad: to wygląda tak, że daje sobie uprawnienia tylko na locala:
GRANT ALL PRIVILEGES ON filozofw.* To 'filozofw'@'localhost' IDENTIFIED BY 'pozdrawiamWykop';
czyli mówisz, że mimo tego, że idzie to przez tunel to muszę podawać tutaj swoje ip?
  • Odpowiedz
@radekrad: to nie może być powodem, bo udało mi się utworzyć tunel z mysql workbenchem (ma on opcję tunelowania, ale no cóż... użycie tego programu to nie jest najlepsza opcja)

Nie działa mi tunelowanie przez Putty czy też przez konsole kiedy pracuję na linuxie ;/
  • Odpowiedz
@filozofw: nie, w tym miejscu musisz chyba podać to IP, które podajesz przy łączeniu się z bazą danych. W puttym mam 127.0.0.1, w kliencie łącze się na 127.0.0.1 i uprawnienia mam na 127.0.0.1 - nie wiem, czy ma to znaczenie... ale może ma. Nie wiem, czy jest na tyle sprytny że wie, że localhost i 127.0.0.1 to to samo
  • Odpowiedz