Wpis z mikrobloga

  • 1
@Skyler jedz do Voigtow, oni się znają na rzeczy; jaka masz wadę? Ryzyko jest zawsze ale przy tej technologii możesz spać spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Skyler: Nie, nie miałem w sumie żadnych późniejszych problemów. Lewe jest do 0, prawe nie (obstawiam coś ok. 0,25/0,5) - gdzieś za tydzień będę miał kontrolę "pół roku po" to wtedy będę coś wiedział. Dodatkowo na prawym oku mam troszkę takich... zrostów? Nie wiem, takie drobinki/męty które widzę w specyficznych sytuacjach (np. jak patrzę na obraz z projektora). Ale generalnie nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, zwłaszcza za cenę pozbycia się
  • Odpowiedz
@kiedys: nie kojarzę. Tzn. raz na jakiś czas coś tam pływającego widziałem, jak ponoć wszyscy wg. wypoku, ale tak żebym zarejestrował to jako coś "częstego" to nie
  • Odpowiedz
@kiedys: No po operacji ja na prawym mam coś takiego cały czas, tzn. "plamkę"+"wężyka", co ciekawe nie zawsze w tym samym miejscu, w zależności w którą stronę "poprzewracam oczami" to mogę mieć to w miejscu, w które patrzę albo trochę wyżej/niżej/lewo/prawo xD Cóż, będę za tydzień na kontrolnej to dopytam co i jak. Jak się temu "tworowi" starałem przyglądnąć to wygląda to jak maluteńki kłębuszek nitki
  • Odpowiedz
  • 1
@noriad tak dokładnie, to nie zniknie, czasem się pojawia czasem nie, ale pozbyć się metow to jedynie płukanie kieszonki ale w takiej ilości to szkoda ingerować kolejny raz w oko. Wejdź sobie na grupę fb mety w ciele szklistym, tam ludzie mają dopiero problemy :( masakra jak muszą żyć
  • Odpowiedz
@kiedys: Cóż, przeżyję :) To już bardziej mnie "martwi" to że nie mam do 0 zjechanego lewego oka ale też idzie przeżyć dopóki prawe nadrabia
  • Odpowiedz
@noriad: A czemu nie jest do 0? Przed zabiegiem wada postępowała, czy już dopada Cię na starość prezbiopia? Czy po prostu wada resztkowa? U mnie też lewe nadrabia na prawe bo mam tam z -1 z tym niedowidzeniem ;/ Da się żyć z przyzwyczajenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@kiedys: obstawiam subiektywność badania wzroku. Dodatkowo wyszła duża rozbieżność pomiędzy tym co zmierzył inny optyk a oni (-6 vs -5 dioptri)
  • Odpowiedz
  • 0
@Skyler wavefront to Femtolasik: "WF Optimized zaliczany jest do metod głębokich, co oznacza, że podczas zabiegu odpreparowujemy płatek rogówki za pomocą lasera femtosekundowego i odchylamy go. Po tej czynności rozpoczyna się właściwe formowanie rogówki poprzez bezdotykową zmianę jej struktur za pomocąlasera excimerowego. Średni czas działania lasera na rogówkę nie przekracza 10 sekund. Po tej czynności płatek wraca na swoje miejsce",
a vDesign to też Femtolasik tylko z nakładka programowa (używany gdy masz
  • Odpowiedz
  • 0
@Skyler nie do końca jest to samo, w femtolasik rozróżnia się jeszcze kilka "podmetod"
"W FemtoLasiku metoda Wavefront-optimized została zaprojektowana, by kompensować aberrację sferyczną IV-rzędową i astygmatyzm wyższych rzędów, co skutkuje ablacją asymetryczną (Ryc. 7) [26]."

W tej klinice z linku jest tak relex smile = lentivu (nazwa marketingowa dla danej kliniki)
  • Odpowiedz
@Skyler: jak możesz pojechać poza Kraków to we Wrocławiu w Spektrum jest świetny specjalita dr Ćwirko, robi zabiegi korekcji laserowej, na yt Turpat robił filmik z korekcji w tej klinice
  • Odpowiedz