Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Wjezdzam w uprawe ostrych papryczek. Co roku kupuje i robie sosiwa to pomyslalem ze sprobuje z aktualnych zakupów wyciagnac pare nasionek i cos wyhodowac. Pierwszy raz wiec moge sie uczyc na bledach. Do tego ogarniam arduino, raspberry, mqtt, i inne hwdp i nkwd zeby to zautomatyzowac.
Tylko pytanie jest jedno, jest zima, slonca jak na lekarstwo. Jak pomoc ze swiatlem moim malym diablom zeby rosly na #!$%@? przełyku? Czy zwykla tasma led wydali na tyle? Czy szukac jakich specjalistycznych uv i czekać jak bagiety mi wyjadą ze hoduje maryhuane?
#ostrezarcie #ogrodnictwo #rosliny #arduino #goomowesosy (bo do nich sa papryczki i moze jakis #chillihead tez hoduje).
W planir jest habanero i carolina reaprer. Po 2 krzaczki bo to tylko dla zajawki a nie zeby robic jakas przemyslowy kołchoz dla papryczek
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dodam tylko ze na luzie moge uzywac ws2812 czyli adresowalnych tasm rgb wiec jak ma byc swiatlo czerwone to moze byc czerwone, a jak co piaty led ma byc niebieski to moge to i tak oprogramowac. Bo widze taki3 tasmy ale nie wiem czy to ma jakies inne widmo swiatla czy tylko sam kolor gra role
  • Odpowiedz
@daczka92: Jeśli Ci się nie spieszy to poczekaj z wysiewem do stycznia/ lutego i sadź je jak każdy normalny amator :P

Jak Ci się spieszy to poszukaj żarówek do uprawy roślin, w sklepach dla hasz/narkotykizawszespoko jest ich masa i na pewno znajdziesz coś dla siebie, do tego programator czasowy analogiczny i jedziesz :P
  • Odpowiedz
@daczka92: Ja pod ledem przygotowuje sadzonki papryk i pomidorów (lampa typu UFO). W domu fioletowo ale dają radę. Sądzę jednak, że nie dałyby rady zaowocować. Jak wspomniano wcześniej, siej w styczniu i od maja w słońce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tichyplusn: @echelon_: @KrolWlosowzNosa: teraz wysieje, do lutego jak cos wzejdzie to przesadze i zrobi3 nowe sadzonki, a jak niz z tych nie wyjdzie to duzo nie strace. Nasion mam sporo (zamowilem 1.5kg habanero) wiec raczej eksperyment. O takich myslalemallegro tzn nie znam sie ale jak to tylko kolor to moge sam zrobic. Co do temperatury nie powinno byc problemu, mam cieple mieszkanie i mam mala szklarnie gdzie by
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tichyplusn: no wlasnie albo doswietlac albo naturalne slonce. Mam te szklarnie, jasne mieszkanie wiec jak bedzie sobie stalo kolo kaloryfera i okna balkonowego to mysle ze bedzie mialo dobrze. Do tego termometr w szklarence, czujnik wilgotnosci gleby (chociaz juz czytalem zeby malo lac wody, dlatego chcialem swiatlem pomoc). Nie wyjdzie teraz to wyjdzie w lutym ;)
  • Odpowiedz
@daczka92: Żeby tylko się nie zrażać! :) Pamiętaj, chociaż opinie mogą być podzielone, paprykę lepiej przesuszyć niż przelać...z drugiej strony moja żłopie tyle, że nie da się jej przelać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz