Wpis z mikrobloga

EKHM sorka że tak późno ale miałem lenia
Niewtajemniczonych odsyłam do wpisu https://www.wykop.pl/wpis/35356759/bylibyscie-zainteresowani-tematami-i-notatkami-jak/
Oto moja notatka z ostatniej lekcji religii
Temat:Poszukiwanie początku i przeznaczenia
1.Teorie mówiące o początku świata i człowieka.
Ewolucjonizm-Nazwa pochodzi od lacińskiego słowa ''evolutio''.Teoria ta zakłada że coś co istnieje może się rozwijać.Jednak teoria ta nie odpowiada na pytania takie jak:sens,istota,godność.
Kreacjonizm (creatio) - Teoria ta mówi że wszystko co istnieje zostało stworzone przez Boga dokładnie z zapisem zdarzeń w księdze stworzenia
2.Teoria ewolucjonizmu nie stoi w sprzeczności z wiarą w Boga stwórcę.
3.Kościół STANOWCZO odwraca się od przedstawicieli kreacjonizmu.
Oczywiście na lekcji rozwinęła się dyskusja na temat pochodzenia człowieka od małpy itp.
¯\_(ツ)_/¯
(''Stanowczo'' mieliśmy napisać dużymi)
Może ten temat to nie jest petarda ale GWARANTUJE ( ͡º ͜ʖ͡º) że wraz z rokiem szkolnym ksiądz się rozkręci i tematy będą coraz ''ciekawsze''.
Nie bijcie za tagi ale nie siedze w nich za bardzo jeśli któryś będzie zły to mnie poprawcie!
#religia #wiara #ateizm #gimboateizm #bekazkatoli
tag z moimi notatkami z religii do czarnolistowania/obserwowania #klakkkiernakatechezie
  • 10
  • Odpowiedz
@Klakkkier: religia może i odpowiada na sens istnienia, ale jest to odpowiedź naiwna i wysoce wątpliwa.
Czy są jakieś dokumenty oficjalnego stanowiska KK o stanowczym odwracaniu się od kreacjonistów? Bo na TVtrwan często lecą pseudodokumenty o młodej ziemi.
  • Odpowiedz
@Klakkkier: Pomimo błędu merytorycznego, to chyba i tak lepiej prowadzić na ten temat dyskusję niż potakiwać na kreacjonizm... Natomiast cieszę się, że dostrzegasz nieścisłość.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: No jeśli się bardzo mocno wykoślawi opis biblijny, to nie będzie stał w sprzeczności z wielkim wybuchem i ewolucją.

Wystarczy powiedzieć, że cały ten opis z księgi rodzaju to metafora na Boga, który stworzył przestrzeń wypełnioną osobliwością a potem przestał ingerować w świat na ok. 10 miliardów lat. Po czym z kwadryliona planet wybrał jedną, na której spowodował, że materia organiczna zaczęła się powielać i znowu przestał ingerować w
  • Odpowiedz