Wpis z mikrobloga

#gitarabasowa poszła struna a gitara ma ze 20 lat i nie wiadomo co to za struny były a i co to za gitara nie wiadomo a ja d--a jestem w tych tematach. Ogarnia ktoś może jak znaleźć struny w takim wypadku?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kubollo roznia sie gruboscia, najpopularniejsze to tak od 45 do 110 i takie beda ok, wezmiesz przedzial 50-125 czy 45 -100 to nie bedzie wielkiej roznicy, wydasz 80zt beda lepsze, dasz 35 zeta i tez pograsz duzo, przy basie nie pekaja czesto, do zwyklego grania wszystko w tych parametrach bedzie ok, jaki masz basik?
  • Odpowiedz
@kubollo Dodam tylko, że jak kupisz struny innej grubości to nie obejdzie się bez regulacji prętu i być może siodełka. Dochodzi do tego jeszcze długość strun - dla gitar z dłuższą menzurą i/lub konstrukcją string-through body wybiera się dłuższe wersje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@qbad89 właśnie q tym problem że nie wiem jaki chociaż chciałbym. Sprzęt dostałem od członka rodziny którzy grał kiedyś. Jutro mogę zobaczyć dokładniej i podam ci model i producenta
  • Odpowiedz
@kubollo: kup jakiś tani zestaw strun w rozmiarze 45-105, bo to najbardziej popularny rozmiar i większość gitar jest mniej więcej pod taką grubość strun wyregulowana. Nie wiem co to masz za instrument, ale np struny Warwick czerwone są nienajgorsze. Są tanie i jeśli nie jesteś bardzo wybredny co do strun to spokojnie Ci stykną. Jak zaczniesz marudzić i połapiesz co Ci bardziej pasuje to sobie kupisz droższe jak te się
  • Odpowiedz
@kubollo: jak kupisz cieńszy zestaw, to będzie mniejsze ryzyko tego, że się gryf odkształci jakoś, że będziesz musiał regulować. W miarę miękkie struny to Rotosound, Ernie Ball, ale z cenami bywa różnie. Jak nie chcesz wydawać majątków, to całkiem niezłe są struny Hartke.
  • Odpowiedz