Wpis z mikrobloga

Stanowczo odradzam baterie firmy Nohon z aliexpress.
Do mojego #mi5 miała mieć 2900-3000mAh - ma natomiast ~2000 czyli tyle co moja stara dwuletnia bateria, (na zdjęciu widzimy ile pochłonęła przy ładowaniu 5-90%).
Kupiłem ją z #aliexpress zachęcony dobrymi opiniami i się zawiodłem, a była najdroższa do mojego modelu.

Mogę otworzyć spór i domagać się zwrotu chociaż części kosztów w takiej sytuacji czy raczej nic nie ugram?
#chinskiecuda #xiaomi
eNse - Stanowczo odradzam baterie firmy Nohon z aliexpress. 
Do mojego #mi5 miała mi...

źródło: comment_h7TxIJnOwvGrnDSATYFMzf0I1sfokk4y.jpg

Pobierz
  • 15
@icanthelpthat: 50zł, tak jak mówiłem wziąłem bo była najdroższa i polecana. Możliwe że ja trafiłem na felerną sztukę a reszta jest okej, ale wtedy tym bardziej powinni jakoś to naprostować. Nie po to kupuję nową baterię żeby trzymała tyle co zajechana ()
@cabis: bo podobno z oryginałem mają tyle wspólnego co nic i po 2/3msc puchną i są do wywalenia.
Z takimi opiniami spotkałem się tutaj na wykopie
@asd1asd: Z reguły nowe akumulatory są ładowane na jakieś 60% pojemności. Wtedy akumulator najmniej traci na pojemności przy długim składowaniu. Jak chcesz się dowiedzieć ile faktycznie taki akumulator ma pojemności trzeba go rozładować praktycznie do 0 i dopiero mierzyć ile mAh w niego wejdzie.
@eNse: jednorazowe rozładowanie do 3,0V nie zrobi krzywdy aku. Li-pol nawet jak jest rozładowany poniżej 3,0V to przeważnie da się go uratować bez szkód
9V*2Ah=18Wh
18Wh/4.2V=4.3Ah=4300mAh (tyle jest pojemności na napięciu baterii, bez strat i tego co telefon zużył podczas ładowania jeśli był włączony. Po odjęciu strat i zużycia bieżącego spokojnie te 3000mAh czystej pojemności baterii wyjdzie.
18Wh/5V=3.6Ah=3600mAh tyle mniej więcej wyjdzie jak naładujesz z ładowarki bez Quick Charge (zwykła 5V może być nawet 3A), to możesz sprawdzić następny raz ładując telefon.
@wypokowy_expert nie masz racji, miernik nie pokaże tak jak piszesz


@eNse większość mierników dostępnych w sprzedaży źle mierzy pojemność baterii jak ładujesz ładowarka z QC, miernik nie widzi że ładowanie jest wyższym napięciem.

Użyj zwykłej ładowarki 5V i sprawdź raz jeszcze.

Co zresztą nie zmienia że ile naładowano nie znaczy jeszcze że bateria jest w stanie tyle samo oddać, ale nie bardzo jest sposób żeby to zbadać bez specjalnej ładowarki.
nie masz racji, miernik nie pokaże tak jak piszesz


@lukaszlukasz: Maksymalnie upraszczałem, choćby przyjmując stałe napięcie 9V, a przy QC 3.0 telefon może nim sterować z dokładnością do 0.2V. Dlatego najlepiej wychodzić z Wh, nawet miernik autora wpisu to mierzy, tylko nie wiem czemu tam jest tak mała wartość.

większość mierników dostępnych w sprzedaży źle mierzy pojemność baterii jak ładujesz ładowarka z QC, miernik nie widzi że ładowanie jest wyższym napięciem.