Wpis z mikrobloga

Mirki czy jest jakiś sposób (może komuś z was się to udało), żeby nie musieć czyścić szyb z glonów? Średnio raz na tydzień muszę po prostu przelecieć gąbką bo widać już takie niewielkie ciapki. Próbowałem ostatnio preparatu na glony "easy life" i nic nie dało. Wy też macie z tym problemy? Jeśli tak to jak często? Macie jakiś sposób na to inny niż czyszczenie mechaniczne?

#akwarystyka #akwarium
  • 15
  • Odpowiedz
@budus2: akwarium co prawda stoi na tle okna ale mam zasłonięte rolety non stop plus założone tło a świetlówkami świecę 8h dziennie plus 2h czerwono-niebieską świetlówką do wybarwiania
  • Odpowiedz
@bubr32: poeksperymentuj z mikro. Wytrzyj szyby i lej przez tydzien polowe dawki (bo lejesz codziennie, tak?). Po tygodniu sprawdz stan szyb i roslin. Jesli szyby beda ok, zwieksz dawne i powtórz cykl. I tak do wyciagniecia wnioskow
  • Odpowiedz
@Couto: może w ogóle nie będę podawał jakiś czas? Rośliny rosną bardzo dobrze z wyjątkiem ostatniego incydentu z dziurami w liściach ale udało się nad tym zapanować podając potas. Spróbuję zatem nie dawać nawozów i co2
  • Odpowiedz
@bubr32 złota lopata dla mnie ale Ci powiem. Jak będziesz #!$%@? tak czerwonym światłem to nigdy z glonów nie wyjdziesz to raz. Dwa to kup sobie przeplywowa lampę UV np od aquael nałóż na wąż wylotowy świec 24h a szyby będziesz czyscil jak Ci się przypomni. Ja czyszczę raz na dwa trzy tygodnie
  • Odpowiedz