Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie czajnik Xiaomi z chińską wtyczką. Czajnik ma pobór mocy 1800W.
W międzyczasie kupiłem też przejściówkę z chińskiej wtyczki an polską. W ostatniej chwili przed podłączeniem tego do prądu zauważyłem, że na aukcji przejściówki https://www.gearbest.com/samsung-cables-adapters/pp_241244.html jest napisane:
1200W load power

I teraz boję się tego podłączać. Jakis elektryk może mi powiedzieć czy to jebnie jak podepnę jedno do drugiego? Jeżeli tak to co kupić i gdzie?
#elektronika #elektryka #xiaomi #aliexpress #gearbest
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Nie chce mi się czekać kolejnych 2 tygodni, żeby kupić nowe coś z Chin. Kupię coś takiego w Polsce co obsługuje 1800W?
  • Odpowiedz
Zanieś do elektryka niech utnie te chińskie badziewie i założy normalną wtyczkę. Te chińskie(amerykańskie z resztą też) są niebezpieczne dla życia, można palcem dotknąć styku pod napięciem jak wtyczka nie jest włożona do końca, w europejskich jest to niemożliwe.
  • Odpowiedz
Jakbym sobie sam przerobił tą wtyczkę to czy potrzebuję tutaj do czegoś lutownicy? Jakiś tutorialek może by panowie podrzucili? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
I teraz boję się tego podłączać.


@erayman:

i slusznie

Jakis elektryk może mi powiedzieć czy to jebnie jak podepnę jedno do drugiego?


@erayman:

moze tak, moze nie, ale jak lubisz zapach palonego plastiku, albo lubisz ogrzewac sie zywym ogniem, to stosuj bez obaw :D

Jeżeli tak to co kupić i gdzie?


@erayman:

wtyczke europejska w pierwszym lepszym hipermarkecie/sklepie elektrycznym i wymienic koncowke, aby miec spokoj...
  • Odpowiedz
@erayman: Tam pewnie jest linka więc wypadałoby tulejkę założyć. Parę złotych dasz a zacisnąć możesz kombinerkami. Wtyczkę kup mocną (patrz na obciążenie) bo tani badziew Ci się stopi.
  • Odpowiedz
Jak się postarasz europejskiego też można dotknąć niechcący. Parę tygodni temu mi się udało.


@erayman: nie da się - wkładając do gniazdka zgodnego z normami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli chodzi o najbezpieczniejsze wtyczki to nic nie przebije brytyjskich.


@erayman: Schuko (niemieckie) też są spoko, nie widziałem jeszcze błędnie wykonanych gniazd (bez zagłębienia). A bezpiecznik we wtyczce w brytyjskich gniazdach wynika z niezbyt bezpiecznego pomysłu jakim
  • Odpowiedz