Wpis z mikrobloga

"To zdjęcie zostało zrobione we Lwowie na Ukrainie w 1968 roku, kiedy to kraj był częścią ZSRR. Na twarzy dziewczynki można zobaczyć, jak ukraińskie/radzieckie dzieci "cieszyły się" oficjalnymi demonstracjami popierającymi partię komunistyczną i rząd Moskwy "- pisze czytelniczka.
"To zdjęcie jest bardzo popularne na Ukrainie, ale o ile wiem, wciąż nie znalazłem tej dziewczyny, która ma teraz około 60 lat."
Według lwowskiego Muzeum Historii, zdjęcie zostało zrobione 1 maja 1968 roku przez Pavliuk Ilya.
#ciekawostki #historia #zsrr #ukraina
dzika-konieckropka - "To zdjęcie zostało zrobione we Lwowie na Ukrainie w 1968 roku, ...

źródło: comment_L0cglZ2tmW3ZmTnyPeEaBJfa6JYs3u8W.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Na twarzy dziewczynki można zobaczyć, jak ukraińskie/radzieckie dzieci "cieszyły się" oficjalnymi demonstracjami popierającymi partię komunistyczną i rząd Moskwy


@dzika-konieckropka: wygląda identycznie jak dzisiejsze dziecko, któremu robi się za dużo zdjęć. Rakłem od nadinterpretacji
  • Odpowiedz
@dzika-konieckropka: nie no, też myślę że za dużo to im nie robiono, chociażby wynikało to ze specyfiki 'filmów' do aparatów analogowych. Mimo to doklejanie emocji wynikających z polityki kilkuletniemu dziecku jest nawet nie tyle śmieszne co wręcz żenujące. (wiem, wiem że to cytat więc przyp*dalam się tak bardziej anonimowo ;)
  • Odpowiedz