Wpis z mikrobloga

@Homodoctus wszyscy znajomi których mam, z dziećmi rzecz jasna, uczą ich polskiego, nie spotkałem się jeszcze aby było inaczej. A jeżeli nie uczą z książką, to rozmawiają w domu po polsku. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Homodoctus: oczywiscie, choc u mnie to naturalne bo oboje jestesmy z Polski
ale znam kilka par mieszanych i tam sa takie zasady (w sumie w kazdym domu takie same):
- polski rodzic mowi do dziecka tylko po polsku
- obcojezyczny rodzic mowi w swoim jezyku
- miedzysoba uzywaja najczesciej jezyka jednego z rodzicow, zalezy kto zna lepiej, jedna para uzywa do tego calkowicie innego jezyka

plus jest taki ze dzieci znaja
  • Odpowiedz
@Homodoctus nie bądź taki negatywny, Polski przez to że jest bardzo trudny w mowie i piśmie może pomóc rozwiązać burrito w genialną osobe, a znać kilka języków także jest przydatne.

Na wyższych szczeblach drabiny społecznej można dobrze zarobić nawet jako tłumacz, dobra kasa, dobre życie, nic tylko zazdrościć ()
  • Odpowiedz
@Homodoctus: ucz koniecznie i nie słuchaj ludzi którzy mówią żeby nie uczyć. Ktoś tutaj dał dobra radę żeby rodzice mówili do dziecka w swoim języku, a lokalnego nauczy się w przedszkolu. Jeżeli masz w okolicy polska albo hiszpańska szkole polecam posłać na soboty.
  • Odpowiedz
@Homodoctus: uczymy dzieci polskiego i angielskiego. Moj syn ma teraz 3 lata i zna wszystkie slowa w dwoch wersjach jezykowych. Wiodacym jezykiem jest Polski. Dlaczego? Poniewaz strasznie ciezko mowic do swojego dziecka w jezyku, ktory nie jest Twoim ojczystym jezykiem, nawet jezeli znasz te jezyki bardzo dobrze. Nie jest to naturalne, a przynajmniej dla nas nie bylo. Dzieci ucza sie ekspresowo wiec tak czy siak nie bedzie to dla nich zaden
  • Odpowiedz
Problem w tym ze u mnie w domu nie mowi sie po polsku... rozowy jest z Kolumbii a mieszkamy razem w CA


@Homodoctus: znam hindusa który ma żonę z Peru, pomiędzy sobą mówią po polsku (!) i jest to ich domowy język. Synowie biegle po hiszpańsku, angielsku, dialektem indyjskim ojca i po polsku też :> Także mieszkają w CA.

Przykro że piszesz że masz nadzieję że dzieci nigdy nie będą musiały
  • Odpowiedz
Przykro że piszesz że masz nadzieję że dzieci nigdy nie będą musiały użyć polskiego.


@animuss: Jezyk niszowy. Z grupa inteligentnych Polakow dogadasz sie po angielsku a z reszta nie ma o czym rozmawiac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Homodoctus moja kobita też nie polka i specjalnie córki nie zmuszam do używania polskiego. Będzie chciała to się nauczy. Oczywiście pół rodziny ma mnie za żyda lewaka pół Niemca ( rodzina wyklęta mocno ) , ale mam to generalnie w dupie.
  • Odpowiedz