Wpis z mikrobloga

Mirki, ma / miał ktoś #iphone 6?
Mam iOS 10.1.1, nie mogę dodać karty płatniczej do Wallet (to to samo co Apple Pay, nie?), bo wymagana jest aktualizacja systemu. W ustawieniach -> ogólne -> uaktualnienia mam "powiadomienie", taką jedynkę w czerwonym kółku, więc tak jakby update na mnie czekało - ale jak wejdę w to, to mam ciągle "sprawdzam uaktualnienia..." i tak bez końca. Raz niby sprawdził i napisał że mam aktualny system, ale karty nadal dodać nie mogę...
Połączenie z internetem jest przez WiFi, karty sim brak. To pierwszy iPhone jaki trzymam w rękach ( ͡° ͜ʖ ͡°) dostałem służbowo do testów płatności właśnie. Co może być z nim nie tak?
#apple #applepay #ios
  • 15
@Bielecki: Tak jak kolega wyżej napisał. Aby Apple Pay (Aplikacja Wallet) działała na iPhone, system musi zostać zaktualizowany do najnowszego. Aby prawidłowo zainstalować system telefon musi przeprowadzić kilka restartów (wyłączania i włączania) i tu leży twój problem.
Włóż kartę SIM do iPhone, telefon można używać bez karty SIM po jego uruchomieniu, ale do prawidłowego uruchomienia/aktywacji i skonfigurowania jest wymagana karta SIM.
Programu iTunes używa się w momencie kiedy iPhone nie może
@Bielecki: Możesz kartę SIM pożyczyć od kogoś i oddać. Swoją drogą micro sim w prawie 2019, gdzie za rogiem już e-sim. To i tak dobrze, że nie masz SIM FF2 - ja jeszcze 4 lata temu śmigałem na takiej XD
@Coba: i tak trochę nie rozumiem tego ciągłego zmniejszania tej karty. Styki zostają ciągle takie same, tak naprawdę można kartę przyciąć samemu i też by zadziałało. Imho gdyby była ciągle wielkości zwykłego sima, to niewiele by się zmieniło.
@Bielecki: No tak, sama wielkość chipa SIM jest ciągle taka sama.

Miniaturyzacja elektroniki - to jest odpowiedź.

Nie zagłębiałem się nigdy w szczegóły działania SIM ale wydaje mi się, że wielkość formatu całej karty jest powiązana z całą elektroniką która obsługuje SIM. Zauważ, że jak rozbierzesz stary telefon z FF2 to pod baterią widać cały układ sterujący SIM i ma on taką wielkość jak sama SIM. Drogą miniaturyzacji doszliśmy do miejsca,
Pobierz Coba - @Bielecki: No tak, sama wielkość chipa SIM jest ciągle taka sama.

Miniatury...
źródło: comment_eJFhIEnyLfKIQnBMb06jXphImolh4gBm.jpg
@Coba: generalnie racja, dopóki jest to łatwo dostępne. Kiedyś co telefon to miał inny port ładowarki, dobrze że z SIMami tak nie jest.

Włożyłem kartę, najpierw znalazł update do 12, ale jak nacisnąłem "pobierz i zainstaluj" to się przywiesił ( ͡° ʖ̯ ͡°) potem powiedział, że 10, którą mam, jest aktualną wersją, a teraz znowu szuka i szuka.
Za radą @prawdziwek pobrałem iTunes, instaluję na virtualboxie, zobaczymy
@Bielecki: Z ciekawości dopytam jeszcze jaka pojemność iPhone 6?
Jak 16 GB to problem może stwarzać ilość dostępnego miejsca. W takim przypadku jedyną opcją jest zainstalowanie systemu poprzez iTunes, który wyczyści telefon i na świeżo wgra nowe oprogramowanie, prosto z dysku systemu a nie jak w przypadku aktualizacji bezprzewodowej która pobiera i nadpisuje pliki.
@Coba: 16GB. Zrozumiałbym brak miejsca (choć urządzenie puste xD), ale jak w ogóle nie chciało znaleźć aktualizacji... ¯\_(ツ)_/¯ Udało mi się połączyć z iTunes, teraz pobiera mi update, za jakieś 5 minut powinien zacząć aktualizować.
@Bielecki: Zobacz czy przewód lighting dobrze podpięty i żeby był oryginalny, bo jak coś z kablem będzie nie halo i podczas aktualizacji będzie przerwane połączenie to zaczną się schody XD

Ale bądźmy dobrej myśli!
@Coba: ja tam nie wiem, wpięty jest do końca, a czy oryginalny czy nie - szef taki mi dał, to takiego używam, najwyżej będzie na niego xD
Aktualizacja w trakcie ()
@Bielecki: skoro dostałeś telefon do testów to może jesteś w tej legendarnej grupie testerów Apple Pay w PKO, chętnie bym się dowiedział jak tam prace z wprowadzeniem się mają