Wpis z mikrobloga

"Czemu przeszkadza Ci kościół?"
"Nic złego nikomu nie robi"
No faktycznie, teologia i prawo kanoniczne sa dużo bardziej przydatne niż biotechnologia, która rozwija się na całym świecie z szalona prędkością.
Pomoc żyjemy w państwie świeckim, a konkordat stawia wymagania rządowi.
Jak w chlewie obsranym gównem.
#bekazprawakow #bekazkatoli #gimboateizm #zalesie #bekazpisu
C.....i - "Czemu przeszkadza Ci kościół?"
"Nic złego nikomu nie robi"
No faktycznie, ...

źródło: comment_eitOgwNbMkTexPEnAV0FC0aQDprfPj2z.jpg

Pobierz
  • 12
@Cisi: jeszcze parę lat temu moi znajomi kończyli cos w stylu biotechnologia na pwr, jakaś specjalizacja na magisterskich studiach. Teraz tego nie ma? czy po prostu rozpaczasz ze jest mimo wszystko miejsce na inne dziedziny a najchętniej byś wypchał wszystkie uczelnie biotechnologią :D
@stan-tookie-1 oczywiście że jest, problem jest taki że przez taką zmianę kwalifikacji biotechnologi, np. przypadnie na badania mniej środków unijnych
Jest mi bardzo daleko do biotechnologii, po prostu uważam że zastąpienie jakiejkolwiek nauki, czymś co nauka nie jest, jest śmieszne
@Cisi Samo zmniejszenie ilości dyscyplin jest zjawiskiem pozytywnym, bo panowało zdecydowanie za duże rozdrobnienie, które niczego nie wnosiło, poza niepotrzebnym chaosem. Nie jestem do końca w tenacie, dlatego powiedz mi proszę jaki realny wpływ na funkcjonowanie takiej np. biotechnologii będzie miała jej "degradacja"?
@golson jest możliwe że uniwersytety dostaną przez to mniejsze środki unijne na badania w tej dziedzinie
Nie zajmuje się biotechnologia, nawet nie rozumiem jej ani trochę, ale wiem że jest to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina nauki, która dla każdego może przynieść coś dobrego
Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego została wyparta przez nauki powiązane z wiarą w boga- coz, ciężko mi nazwać nauka teologię, która opiera się na tym, ze istnieje
@Cisi: Masz rację. Na pewno nie powinna mieć miejsca sytuacja, w której taka dziedzina, jak biotechnologia, ustępuje nauczaniu o przepisach jednej doktryny religijnej, bo nie można mówić, tak jak ktoś wyżej próbował, że teologia jest istotna z punktu widzenia moralnego. Bzdura.
@golson dziękuję uprzejmie za zrozumienie
Jeśli kościół chce nauczać swoich nauk- proszę bardzo, nic mnie to nie boli, ale nie kosztem dziedzin, które naprawdę mogą coś zdziałać
Pomijając już fakt, że kościół stawia takie warunki rządowi państwa, które jest ponoć świeckie