Wpis z mikrobloga

Mircy dobijcie mnie.

Od kilku lat (tak minimum dwóch) czułem, że w świetle trendów legalizacyjnych na świecie inwestycja w przemysł cannabis (marihuanen) to będzie strzał w dziesiątkę.
Ale przez to, że niezbyt wiedziałem co i jak z giełdami #zagranico oraz zwyczajnie przez swoje lenistwo nie ogarnąłem.

Przez ostatnie kilka miesięcy spółki "ziołowe" #!$%@?ło w kosmos. Na jednej było nawet 1000% zysku przez ostatnie dwa miesiące (Tilray). Na innej 500% przez ostatni rok (Canopy Grow Corp.). Na pozostałych mniej ale też spokojnie można było 100% zarobić.

Poproszę o polecenie dobrej maści na ból dupy ()

#pociagdozyskow #inwestycje #wykopjointclub #boldupy
szpongiel - Mircy dobijcie mnie.

Od kilku lat (tak minimum dwóch) czułem, że w świ...

źródło: comment_tA5fDve3AE4RfxnQ9YDKau78KjW9brcA.gif

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@sublingual: to, że jest to początek to się zgadam ale czas inwestycji z szybkim zyskiem i niskim ryzykiem już mija.
Jak coś #!$%@?ło o 1000% w krótkim czasie to łatwo spada... (przykład wspomnianego bitcoina, zresztą Tilray też już grubo dupnął).

Także to już raczej inwestycja długoterminowa i ostrożna (dokupywanie po trochu i to raczej nie tych najbardziej zhajpowanych spółek). Sęk w tym, że w przeciągu 3 najbliższych lat na jakieś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stolichnaya: dzięki za cynk z linka.
Jeśli masz chwilę, mógłbyś napisać nieco więcej, pls?

Trochę trudno mi skleić wątki. Tzn. jak się ma info z linka do czekania na korektę. Czy masz na myśli korektę na spółkach, które już są na amerykańskiej giełdzie?
Bo Aurora też trochę na kanadyjskiej giełdzie skoczyła ale nie wygląda jeszcze na zbaniowaną. Oczywiście korekta też może być ale generalnie nie wygląda tak ryzykownie jak Tilray czy CGC i bardziej "ryzykowne" może być czekanie na debiut w USA niż kupienie teraz w
  • Odpowiedz
@szpongiel: Ja wiedziałem że CDR na giełdzie wzrośnie i kazałem tacie (nie zarabiam na tyle dużo by inwestować sporych kwot) kupić jak było po 108 zł za akcje i trzymać co najmniej do wydania Cyberpunka. Kupił ale sprzedał za szybko i zarobił tylko 8 koła. można było prawie 100% na akcji zarobić
  • Odpowiedz
@kopi_luwak: na CDP zarobiłem trochę ponad 100%.
Kupiłem po 91 bodajże w Grudniu, sprzedałem część za 20x i resztę za 188 (chciałem sprzedać po 220 ale akurat byłem tydzień na wakacjach bez kompa xD)
Anyway, i tak zarobiłem niewiele więcej od twojego taty bo za mało akcji kupiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwszy raz myślałem, że zakup akcji CDP może być dobrym pomysłem gdzieś w 2012
  • Odpowiedz
@decentralizacja: mnie nie chodzi o dzielenie BTC na kawałki tylko o jego wycenę. Pamiętam jak kosztował 6 zł za BTC i po prostu nie czuję aby jego obecna wycena była uzasadniona. Wsadzać kasę w taką bańkę to jest ogromne ryzyko, bo ma z czego spadać. Owszem, jest też szansa zarobku, bo bańka niekoniecznie musi pęknąć, może być dmuchana dalej.

Niby mogę wsadzić tylko trochę kasy i jak spadnie to dużo
  • Odpowiedz
Jeszcze jedno małe pytanie, skoro Aurora dopiero będzie wchodzić na giełdę w USA, to czym jest ACBFF notowane w USD na NASDAQCOŚTAM?


@szpongiel: To są akcje OTC - over the counter, gdzie akcjonariusze nie handlują ze sobą, tylko z brokerem (nie poprzez brokera, tylko właśnie Z brokerem), lewarowane - ale nie wiem czy akurat dzwignia jest na Aurorze, pewnie też.

Część funduszy nie ma możliwości kupowania OTC, tak jak u nas na New
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stolichnaya:

To są akcje OTC - over the counter, gdzie akcjonariusze nie handlują ze sobą, tylko z brokerem (nie poprzez brokera, tylko właśnie Z brokerem), lewarowane - ale nie wiem czy akurat dzwignia jest na Aurorze, pewnie też.

Pobieżnie kojarzę co oznacza OTC (pracowałem nawet kiedyś w banku inwestycyjnym, lol ale jako programista, a nie trader). Wczoraj akurat czytałem też o OTC ze względu na akcje CV Sciences, które są dostępne tylko przez OTC. Ale generalnie szczegółów (jeszcze) nie znam. Pobieżnie tylko widzę, że to kwestia znalezienia właściwego brokera, który ma je w ofercie.

Część funduszy nie ma możliwości kupowania OTC, tak jak u nas
  • Odpowiedz