Wpis z mikrobloga

Mirabelki, może Wy mi coś poradzicie na cerę. Mam pory, w których gromadzi się syf, który jednak staram się regularnie usuwać. Do tego moja skóra na policzkach jest strasznie wrażliwa i cały czas się czerwieni. Wystarczy, że dotknę się ręką, a wszystko jest dwa razy bardziej czerwone. Skóra jest tłusta i trochę się łuszczy. Dermatolog przepisała mi na te zaczerwienienia Rosex i Soolantrę i gówno to dało, bo jeszcze bardziej mi to drażniło.

Na co dzień używam Cetaphilu, jakiegoś hydrolatu, filtra przeciwsłonecznego 50 i płynu matującego od pharmaceris, który niby też powinien zamykać pory, ale tak średnio to idzie.

Czy istnieje jakiś zabieg, który pozamykałby mi te pory bez żadnych konsekwencji? Czy pomogłoby to jednocześnie na te cholerne zaczerwieniania? Jeśli nie to, to są jakieś inne opcje?

#uroda #zdrowie #mirabelkopomusz #mirabelkipolecajo #rozowepaski #pytaniedorozowychpaskow
Pobierz
źródło: comment_Ex2foZbfiklZAJvWhZFApFt3fdliQRTN.jpg
  • 15
@Zdupydopapos: troche badziewiaste produkty uzywasz. Jesli masz poszerzone pory to po prostu "taka twoja uroda". Mozesz jedynie je oczyszczac mechanicznie u kosmetyczki i ona powinna zaprponowac ci jakies kosmetyki do zwezania porów po takim zabiegu. Polki ogolnie maja bardzo unaczyniona cere, zaden kosmetyk ci tu nie pomoze. Mozesz kupic jakis krem do skory naczynkowej, zazwyczaj maja wyciag z kasztanowca ale nie spodziewaj sie niczego wielkiego, to po prostu do pielegnacji codziennej.
@Zdupydopapos ehe i se rozdupczysz cerę takimi radami.
Twarz myję się łagodnymi detergentami, np. Vianek, mi się dobrze myje pianką do rąk isana bo ma ładny skład. W czasie mycia należy wykonać delikatny masaż opuszkami, żeby oczyścić pory - poprawa będzie nie od razu, ale po jakimś czasie. Na to tonik bez detergentów lub hydrolat - w rossmanie jest hydrolat bielenda botanic rituals spa, ale to bardziej tonik, dopiero na to krem
Na pewno nie rob zbyt mocnych, inwazyjnych zabiegow, nawet bpeeling proponuje enzymatyczny, ale za to regularnie. Skora lubi sie przetluszczac gdy jest za sucha, podrazniona, po prostu w ten sposob się broni.
@StaryZdzich no napisał cethapil więc uznałam że do mycia i filtr też napisał xD
No filtr to najlepeij dwuetapem pojechać. Olejek najlepeij takie rzeczy usuwa jednak. Można w ostateczności dodać kilka kropel do emulcji i dwa razy umyć.
Kurde napisałbym więcej ale z telefonu mi się nie chce xd
@Zdupydopapos: ten Cetaphil to do mycia nie? Jeżeli używasz filtra to może też niedokładnie domywasz skórę. Ja osobiście nie ufałam Cetaphilowi i najpierw zmywałam cere z olejkiem. W ogóle przy wrażliwej metodzie to faktycznie domywanie skóry, ale delikatnymi metodami przede wszystiim i tutaj mycie dwuetapowe bardzo się sprawdzi na moje, czyli najpier olejek myjacym (olejek z emulgatorem), a potem jakimś łagodnym zelem. Jezeli duzo Ci zostało Cetaphilu to możesz dodawac na
@Zdupydopapos: tak, ja się zgadzam z @kwiatencja stosuj pha, najlepiej tonik 5-12% na co dzień. Chyba że np. zaskorniki masz tam gdzie skora jest mniej wrażliwa np. na nosie, tam możesz spróbowac bha. Ale ogółem tonik musi być, bo zasadowe ph po wodzie= warunki do rozwoju trądziku. Ogółem świetna opcją oczyszczania cery jest kilkuminutowy masaż olejem np. konopnym z dodatkiem emulgatora, to jest i skuteczne, i łagodne dla skory. Można jeszcze
Co do ciebie to akurat nie polecam kremu fitomed, bo jednak trądzikową cerę może zapchać. No i tonik z vianka też nie, przy tradziku dobry bedzie kwasowy z pha i np. B3 (ale raz dziennie, gdy nie używasz wit c)

@qwaq: ja bym przy suchej meskiej cerze zrezygnowala z jakichkolwiek zelow, nawet vianka. Mleczka sa delikatniejsze, skoro nie zmywasz makijazu, to mozesz przestawic sie na mniej inwazyjne preparaty (vianek rewitalizujace mleczko