Wpis z mikrobloga

Cześć, na wstępnie zaznaczę, że jestem amatorem. Pasjonuje się genealogią własnej rodziny, szukaniem źródeł, ich odczytywaniem i odkrywaniem faktów sprzed 100-200lat dotyczących moich przodków - to to co lubię. Niemniej jednak wpadłem na pomysł póki czas mi ich nie zabrał - by stworzyć coś w rodzaju wywiadów z najstarszymi członkami rodziny.
Chciałbym by dźwięk był wyraźny, a np. osoby z którymi rozmawiam na wideo były ostre, a tło za nimi rozmyte.
Mam Samsunga S8+, statyw fotograficzny, mam mikrofon krawatowy Audio Technika ATR 3350. Testując ten zestaw nie jestem jednak zadowolony z efektu. Obraz jest ok, ale brakuje w nim głębi i tego rozmycia, mikrofon krawatowy słabo się sprawdza bo jest jeden. A pamiętajmy, że ma być pamiątka na pokolenia!
Dlatego pytam osoby mogące mi poradzić? Jaki aparat mógłbym kupić by nagrywać wideo z efektem rozmycia tła za rozmówcą? Jaki mikrofon ( najlepiej taki w ręce trzymany) by dźwięk był dobry. Nie jestem profesjonalistą. Dlatego cenowo chciałbym zmieścić się w maks 2500. Jak to widzicie Mirki?

#filmowanie #sony #panasonic #canon #fotografia
  • 4
@dlaczegoniemamtakiejsily: Lumix G7 (używany 1500-2000) + obiektyw 25 1.7 (uzywany 400-500zł) - masz 4k, masz ostry jak żyleta obraz, masz rozmycie z obiektywu, masz materiał który za 5 lat nadal będzie pięknie wyglądał

Mikrofon to kupiłbym Zooma h1 i nagrywał osobno. Generalnie pamiętaj że sam mikrofon ma mniejsze znaczenie niż odpowiednie go umiejscowienie - źle umieszczony MKE 416 da ci gorsze audio niż Rode Videomicro