Wpis z mikrobloga

Co do tego całkiem śmiesznego mema.
Dementuje: Nie mam schizofrenii, a zaburzenia lękowe (kiedyś nazywane nerwicami). Nie będę dokładnie podwał jakie.

Dla zaburzeń nerwicowych charakterystycznym jest zachowany sąd realizujący czyli, że chory często zdaje sobie sprawę z absurdalności swoich objawów (natręctw, fobii) czy braku podstaw swoich objawów somatycznych, jednakże przeżywa lęk związany z nimi. Między innymi ta cecha – krytycyzm wobec swoich objawów – różni nerwicę od psychozy.

#bekazkatoli #zdrowie #oswiadczenie
lakukaracza_ - Co do tego całkiem śmiesznego mema. 
Dementuje: Nie mam schizofrenii,...

źródło: comment_p3XZmDQ2ASeFOh6OFC6tAxMW5DKF0yPB.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele

wyczuwam nerwice natręctw po opisie


Po pierwsze, nie ma czegoś takiego, są zaburzenia obsesyjno-kompuksyjne.

Po drugie, tego się nie wyczuwa, tylko diagnozuje. I nie przez internet na podstawie krótkiego opisu.

@NapalInTheMorning

Masa zaburzeń psychicznych nie zaburza percepcji i funkcji umysłowych, ale ludzie ich nie leczą przez stygmatyzację.
Cóż poradzić, że do psychiatry czy psychologa chodzi się tak z moczeniem nocnym mimowolnym u dziecka, zaburzeniami lękowymi czy depresją, jak i ze schizofrenią
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: to jest w polsce normalne, dlatego nie warto mowic o tym ze masz jakies problemy psychiczne - od razu jestes szufladkowany jako debil i malo kto cie bierze powaznie. Po prostu mentalnosc wywodzaca sie z czasow komuny albo stalinizmu gdzie ktos kto szedl na leczenie wracal jeszcze bardziej #!$%@?. Jak zwykle polska mentalnosc 100 lat za zachodem.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Bycie chorym psychicznie w Polsce to jest dramat największego kalibru. 24 lata do spuszczenia w kiblu, bo zanim ogarnąłem że jednak jestem zbyt #!$%@? do codziennego funkcjonowania (no przyznaję, trochę mi to zajęło), to większość osób z mojego otoczenia zrzucała winę na wszystko tylko nie na mnie. Ludzie w tym kraju na tyle lubią mijać się z prawdą (albo nie lubią się zderzać z rzeczywistością), że studia rok po mnie
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: czyli przyznajesz publicznie, że masz zaburzenia psychiczne, których jednak nie należy łączyć z Twoim nieprzeciętnym zaangażowanie w walkę z katolicyzmem?

BTW Mam nadzieję, że Twoim apologetom nie przyjdzie już nigdy do głowy, by powielać powracające od czasu do czasu, niczym nie poparte (dla odmiany) sugestie jakoby problemy z psychiką miał nijaki Antoni Macierewicz ( ͡º ͜ʖ͡º) Negatywny obraz tego pana, powszechny w Waszym środowisku, może
  • Odpowiedz
  • 1
@lakukaracza_ o kurcze! Mam takie same objawy. Tak myślałam że mogę mieć nerwice. Od kiedy pamiętam np. same czytanie na głos w klasie powodowało że ręce mi latały jak alkoholikowi. Najgorszy jednak jest brak możliwości wypowiedzi :( i te spojrzenie osoby z którą roznawiasz jeszcze bardziej to nakręca.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: A nie masz tak że gdy się położysz i powoli wyciszasz się do snu, a leki przestają po woli działać, czujesz się jakoś tak inaczej, jakbyś był kimś innym?
Bo ja tak miałem, paskudna sprawa, ale miałem cały mix leków.
  • Odpowiedz
i powiedzcie z ręką na sercu drodzy katolicy: czy można Wami nie gardzić?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@raczej_schizotypal: A teraz ty powiedz z ręką na sercu czy można tobą nie gardzić skoro tak lekką ręką wrzucasz wszystkich do jednej szufladki?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@restecp a co można zrobić gdy Cię złapie? Czy oczekujesz podczas ataku jakiegoś wsparcia osoby obok czy Cię zostawić? Pytam serio, bo w sumie różne rzeczy mogą się zdarzyć, a nie wiedziałabym jak się zachować w tej sytuacji.
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: fajna kategoria w stylu "#!$%@? wiemy, ale jesteśmy psychiatrzy i znamy się na tym. Jesteśmy poważnymi lekarzami, nasza dziedzina medycyny jest poważna" xD masz objawy czystopsychologiczne, czy również neurologiczne/psychiatryczne, jak pamięć, koncentracja, dysocjacja itd?
  • Odpowiedz
@Slonx: ales ty madry. Potoczna nazwa to nerwica natręctw i nie ma nic zlego w uzywaniu tej nazwy. Jak Cie pytam o silnik w samochodzie to mi powiesz pojemnosc, a nie jego dokladna nazwe.

No co Ty nie powiesz ze od tego jest lekarz. Po prostu zagadalem czy to to bo mam z tym styczność ¯\_(ツ)_/¯

Jezu co te mirko takie ofensywne xD
  • Odpowiedz