Wpis z mikrobloga

Od 1 stycznia 2018 działa w Polsce publiczny Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Znajdują się tam wizerunki gwałcicieli i pedofilów wraz z ich podstawowymi danymi, aktualnym miejscem pobytu i paragrafami, za które zostali skazani.

Pod tagiem #rejestrzboczencow będę przedstawiała sylwetki niektórych z nich, wraz z opisem zbrodni, linkami do artykułów na ich temat i wszelkimi ciekawostkami, które uda mi się wyslkować.



MATEUSZ BEREŻAŃSKI, rocznik '96

Skazany za wykorzystywanie seksualne swojej młodszej siostry. Sprawca miał wówczas 17 lat, a jego ofiara zaledwie osiem. Oskarżony miał obcować z nieletnią przez cztery lata. (link do artykułu)

Mateusz swój (jakże niski, do tego z wcześniejszym warunkowym zwolnieniem) wyrok już odsiedział i żalił się na Facebooku, że został wystrychnięty na dudka! ( )

DO WSZYSTKICH Zostałem wrobiony przez byłą żonę mojego brata i jej córkę z poprzedniego związku nigdy nie tknąłem żadnego dziecka nie znacie sprawy nie ocenianie mnie


Link do jego FB, polecam poczytać komentarze pod postem.

Aktualnie, najprawdopodobniej przebywa w rodzinnym Wieruszowie (województwo dolnośląskie), ma dozór kuratora.



Obserwujcie też mój drugi tag #polskiepato gdzie będę opisywała współczesne sprawy kryminalne z naszego kraju.
kvoka - Od 1 stycznia 2018 działa w Polsce publiczny Rejestr Sprawców Przestępstw na ...

źródło: comment_ShufIpfUOVYXmW1L52GBLCnJCwR7vfz0.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Morf:

publiczny rejestr obejmuje jedynie najcięższe przestępstwa

czyli innymi słowy księża nie popełniają najcięższych przestępstw, dlatego nie ma ich w rejestrze.
  • Odpowiedz
czyli innymi słowy księża nie popełniają najcięższych przestępstw, dlatego nie ma ich w rejestrze.


@guest: szkoda że nie umiesz przeczytać artykułu w całości a jedynie parę linijek pod swoją wizję świata

Nawet, jeśli przestępstwa, za które go skazany kwalifikują go do obecności w rejestrze, mógł złożyć wniosek o nieupublicznianie jego danych i wizerunku. Ustawa daje taką możliwość przez 2 miesiace od jej wejścia w życie.


a o złożenie wniosków w terminie
  • Odpowiedz
Nie manipuluj, pozycja społeczna nie ma żadnego znaczenia na umieszczenie w rejestrze.


@Namenick: Nie manipuluję. Bycie członkiem organizacji która się zatroszczy o to by w terminie złożyć wniosek o usunięcie z rejestru ma znaczenie.
  • Odpowiedz
mógł złożyć wniosek o nieupublicznianie jego danych i wizerunku


@Morf: równie dobrze każdy mógł to zrobić, ale bóldupy tylko o księży, tak?
  • Odpowiedz
A jakieś dowody?


@Namenick: Dowodem jest to że w rejestrze nie ma żadnego księdza nawet jeżeli popełnił przestępstwa za które powinni się w nim znaleźć (a takie osoby istnieją o czym napisali w artykule). Jedynych których ten rejestr objął to pedofile którzy są jednocześnie debilami bo nie złożyły wniosku w terminie lub nie wiedziały że mogą coś takiego zrobić.

Ta ustawa jest żeby pokazać maluczkim "Patrzcie jak o was dbamy!" a
  • Odpowiedz
Dowodem jest to że w rejestrze nie ma żadnego księdza nawet jeżeli popełnił przestępstwa za które powinni się w nim znaleźć (a takie osoby istnieją o czym napisali w artykule).


@Morf: Nie, to jedynie dowód na to, że księża potrafią złożyć wniosek.

Teraz poproszę o dowód na to, że to kościół składa wnioski za nich.

Tak. Bo jako osoby "pracujące" na codzień z dziećmi nie powinni mieć takiej możliwości.

Uwaga, szokujący
  • Odpowiedz