Wpis z mikrobloga

@ziemniak00: może zabrzmie jak Janusz (do którego pod pewnymi względami jest mi blisko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Ale mam bardzo podobne doświadczenia. Pierwsza praca na czarno bez umowy, pierwsza wypłata jakieś 300-500 zł. Teraz 12 lat później kilkadziesiąt razy tyle... i szczerze to w tej pierwszej robocie nauczyłem się większości tego co robię do teraz i podjąłbym ta sama decyzje co wtedy bez najmniejszego wahania.
  • Odpowiedz
@ziemniak00: @krzych0: no super, tylko do czegoś takiego trzeba mieć rodziców albo dobrych przyjaciół, którzy cię przekimają i pomogą, bo ciężko jest mi sobie wyobrazić życie za 500zł w jakimkolwiek mieście w Polsce, niezależnie od wielkości xD plus to nadal jest frajerstwo ale ok
  • Odpowiedz
@Finsky: pełna zgoda, pracowałem + studiowałem dziennie i miałem 300 zł renty po ojcu. 800 w zupełności mi te 12 lat temu wystarczało na wynajęcie nory na totalnym zadupiu. Ale niewiem w jaki sposób ale uważałem ze warto się poświecić i zagryzać żeby przez rok czy dwa
  • Odpowiedz
@ziemniak00: gnije z wyparcia i myślenia typu jak ja miałem #!$%@? to inni też muszą

zauważyłem to też przy dyskusji o obowiązkowej służbie wojskowej, Janusze często mają ból dupy, że oni musieli być #!$%@? i szkalowani w wojsku, więc chcą żeby inni też tak mieli w życiu, bo inaczej przecież

NIE POZNASZ PRAWDZIWEGO ŻYCIA
  • Odpowiedz
  • 7
@krzych0 12 lat temu były inne realia. 12 lat temu to bezrobocie wynosiło kilkanaście procent a pamiętam czasy jak ok 20%. I tak też pracowałem jeszcze dorywczo za jakąś gównianą stawkę tylko obecnie na szczęście na rynku pracy jest rynek pracownika a nie pracodawcy. I chwała bo przełom lat 90/00 to było ruchanie pracownika
  • Odpowiedz