Wpis z mikrobloga

@Poise: Nie mam donejtów i nie wiem czy zamierzam je włączać xD

@Smartek: @ciezka_rozkmina: @Poise: Bierzcie pod uwagę, że to będzie amatorski stream, w sensie nie jestem ekspertem archa. Korzystałem z niego przez jakiś czas. Część rzeczy będę sobie musiał przypomnieć. Taki luźny stream. Może jakąś elektronikę do tego zaciągnę np coś związanego z tematyką kanału - czyli jakiś kartridż z game boya się zdumpuje przez rpi na
@tt_2: Moim zdaniem jest średni na desktop. Jak korzystasz z AUR to jeszcze gorszy - czasami musisz ręcznie poprawiać paczki i można wysypać system xD

Z drugiej strony jak potrzebujesz jakiś ciekawych narzędzi, czy chcesz budować własne to arch ma jeden z tych najfajniejszych systemów budowania paczek. Do tego prawie, że wszystko jest w AUR. Łatwo się potem tymi dodatkowymi paczkami zarządza i moim zdaniem o wiele bardziej może się nadawać
@Kryspin013: Na stronie Archa jest instrukcja i to jest do zrobienia przez największego żółtodzioba z umiejętnością czytania tekstu. Tam jest raptem 10 linijek do skopiowania.
Na stronie Archa jest instrukcja i to jest do zrobienia przez największego żółtodzioba z umiejętnością czytania tekstu. Tam jest raptem 10 linijek do skopiowania.


@Razi91: Nom, zgodzę się. Dlatego napisałem, że jeden z najnudniejszych streamów. Ale będę robił coś więcej niż basic z archwiki. W zasadzie to po prostu chcę skonfigurować malinę pod siebie - trochę tak jak mam na desktopie. Podpowiadam przy okazji na jakieś pytania, może posłucham jakiś porad,
@tt_2: W sumie może źle się wyraziłem. Dla mnie arch jest średni na desktop, ale polecam sprawdzić samemu by się przekonać. Wychodząc po za basicową instalację archa, konfigurując wiele rzeczy ręcznie (np odtworzenie rozwiązań z innych distro w archu, optymalizacja archa, kompilowanie pakietów itp) możesz dowiedzieć się co nie co na temat działania systemu. Moim zdaniem warto spróbować nawet jeśli nie zamierzasz trzymać potem archa główny system.