Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem z moja partnerką, jesteśmy ponad 5 lat razem i niedawno urodziło nam się córka. Od kilku miesięcy nie możemy zbytnio się dogadać, rozpisałem nawet minusy i plusy naszego bycia razem i zastanawiam się czy dalej to ciągnąć, czy się rozstać i pewnie płacić alimenty.

Minusy
1. Denerwuje mnie
2. Ciagle się przyczepia o coś
3. Nic nie mogę powiedzieć, zrobić bo zaraz krytyka, że źle dzieckiem się zajmuje, złe trzymam, złe się odzywam, a robię wszystko co chce
4. Ciagle, wg. mnie, robię coś, co jest nie po jej myśli
5. Mówi do mnie tak żebym poczuł winę a potem, że niby jej o to nie chodziło i nic mi nie można powiedzieć jak się zdenerwuje
6. Życie erotyczne nie istnieje
7. Czułość nie istnieje
8. Byłem tylko jak dawca nasienia i tak się czuje
9. Wyładowuje na mnie złość jak nie potrafi uciszyć dziecka

Plusy
1. Córka i to że potrzebuje dwójkę rodziców
2. Posprząta czasem i wypierze/poprasuję
3. Nie chodzi prawie na zakupy, ale czasem gotuje
4. Długo już jesteśmy razem i sporo przeżyliśmy
5. Lepiej mieszkać z kimś, a nie sam

Jak widać, dla mnie jest więcej minusów niż plusów tego, jednak te plusy mają jakby większą wartość.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kptant
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 19
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niby plusy mają większą wartość, ale niekoniecznie was wiążą forever, możesz znaleźć kogoś innego, kto będzie sprzątał, gotował i z Tobą mieszkał. ( ͡º ͜ʖ͡º) A na serio dwa pytania: zawsze taka była czy wcześniej była "normalna"? Piszesz, że coś się zmieniło kilka miesięcy temu - potrafisz znaleźć ten moment i domyślasz się dlaczego? I drugie - rozmawiałeś z nią na ten temat? Że brakuje
  • Odpowiedz
czy dalej to ciągnąć, czy się rozstać i pewnie płacić alimenty.


@AnonimoweMirkoWyznania: różowym po urodzeniu dziecka zwoje przekręcają się w drugą stronę.. jeśli wytrzymasz (a warto się poświęcić dla dziecka) 2 - 3 lata, to będzie dobrze.

6. Życie erotyczne nie istnieje

seks ? xDDDD ... zapomnij, swoją rolę na razie spełniłeś
  • Odpowiedz
WybuchowaKaryna:

1. Córka i to że potrzebuje dwójkę rodziców

Tkwienie w nieszczęśliwym związku "dla dobra dziecka" to najgorsze co możesz zrobić dla dziecka.

2. Posprząta czasem i wypierze/poprasuję

Jesteś do tego stopnia niesamodzielny, że nie potrafisz wykonać podstawowych czynności w domu?

3. Nie chodzi prawie na zakupy, ale czasem gotuje

Jak wyżej.

4. Długo już jesteśmy razem i sporo przeżyliśmy

"Nie przywiązuj się do błędu tylko dlatego, że poświęciłeś dużo czasu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: porozmawiaj z nią o tym. Powiedz, ze sie martwisz o to co sie dzieje, powiedz, ze zalezy ci, zeby to wyjaśnić bez kłótni. Zapytaj czy nie potrzebuje pomocy z czymkolwiek, moze po prostu jest przytłoczona i przerażona rolą matki, a to zachowanie to jej reakcja obronna. Ja wiem, ze dziecko ma dwoje rodziców i dla obojga jest to nowość, ale to kobieta przechodzi ciąże i poród i przez to moze
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem ile to jest niedawno, ale jak jest krótko od urodzenia to ja bym jej dał parę miesięcy, pewnie ją #!$%@?ło od hormonów, tylko tym razem bardziej. To, że Cie atakuje o dziecko to pewnie po prostu nadopiekuńczość w początkowym stadium bycia matką, uważa, że tylko ona wie co najlepsze dla dziecka. Tak mi się wydaje. Wyładowuje na Tobie złość, bo tylko Ty jesteś jej mężem i tylko Ty
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? sobie temat baby blues'a i daj jej chociaż 3 miechy na dojście do siebie. Hormony szaleją, laktacja, gojenie krocza (ew. blizny po cesarce), dzieciak, który przez właśnie pierwsze trzy miesiące jest kompletnie do dupy (polecam: teoria czwartego trymestru) a jeśli to pierwsze dziecko to jeszcze trudniej. Chyba nie oczekiwałeś, że kobieta wypchnie gówniaka i wyperfumowana w doskonałym nastroju będzie spełniać Twoje erotyczne zachcianki. Większość kobiet po urodzeniu dziecka ma
  • Odpowiedz
OP: Plus że dziecko ma ojca i mamę to bardziej chodzi o mnie, nie wyobrażam sobie bez niego życia, lub na odległość, chce być z nią cały czas, a tylko w takim układzie mogę, bo pewnie sąd przyznałby prawa matce, ona potem robiła problemy itp.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

  • Odpowiedz
OP: No właśnie chodzi o to, że ja sprzątać i gotować sam potrafię lepiej niż ona, ale cieszę się że mi czasem pomoże, dlatego to napisałem. Życie erotyczne to nie tylko seks, przecież jest jeszcze oral czy zwykła masturbacja, kiedyś to było teraz nie, ja rozumiem że jest nie zdolna na dole, ale nie daje nic od siebie po za tym, czyli zapłodniłem i nara, teraz nawet nie zasługuje na naturalnego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a jak to wuglada s jej strony? Moze powiedzialaby ze ona ma tylko karmic dziecko a ty nie okazujesz jej czułości, nie pokazujesz ze ci zalezy to co ma zrobic? Kobieta musi czuc ze jej chcesz, ze jej pozadasz a ty mysliss ze jest miedzy wami beznadziejnie ale mimo to ona bedzie ci codziennie obciagac
  • Odpowiedz
OP: Ale to taki wielki problem poświęcić 5-10 min dla partnera przez kilka miesięcy? Dla mnie to żenujące, że mam partnerkę blisko siebie, a muszę codziennie oglądać inne w internecie i trzepać do lustra. Robię dla niej wszystko co chce, zachcianki, wyjazdy, pomagam we wszystkim a wg. Ciebie nie zasługuje na loda w związku bo ona jest po ciąży? Przecież ustami i ręką nie rodziła, ja nie wymagam od niej że
  • Odpowiedz