Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, mamy już pełne wyniki Tadeusza: test na panleukopenię z krwi również ujemny, za to lekka anemia i odrobinę podniesiony mocznik, ale bez powodu do obaw. Ataki padaczki były wynikiem znacznego spadku cukru, także najlepszym lekarstwem będzie dokarmianie najczęściej, jak się da. Także znowu żegnaj ciepła kawo i nieprzerwany śnie.

To, co się działo, ma trochę wpływ na rozwój Tadeusza, bo zatrzymał się na etapie oseska, który je i śpi, podczas gdy Balbina, mimo że też przecież dopiero zaczyna siódmy tydzień, wykazuje już zachowania rozwiniętego i sprawnego kota.

Tymczasem weterynarz potwierdził moje wcześniejsze spostrzeżenia o tym, że koty są ZDECYDOWANIE za małe jak na swój wiek. Oba mają kocią karłowatość, a więc są to koty godne mirko, będą już zawsze mogły robić fikołki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widziałam dziś u weterynarza trzytygodniowego kota - ani Tadeusz, ani Balbina tak nie wyglądają, mimo iż są dwa razy starsze. Tadeusz w zasadzie cofnął się do wagi 280g, wielkość - pic rel, buteleczka ma 50ml. Także będą rosły baaaardzo wolno i raczej wielkimi kotami typu Garfield nie będą. Ale są bardzo silne i walczą. Jak już wiadomo.

Balbinson śpi sobie teraz z Sushi, nie będę ich budzić. Ciekawostka: mam teraz w domu 5kg zwierząt ((oo))

#frytusiacontent
f.....a - Dzień dobry, mamy już pełne wyniki Tadeusza: test na panleukopenię z krwi r...

źródło: comment_cNuYXZm3PIaYZz8Pb3SpkKgEfi2dlhLr.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@frytusia: weterynarz powiedział ze to karłowatość? Bo karłowatość to jedno, a wolne rosniecie to co innego. Moj kot rosl bardzo wolno, ważył na przykład 1,5 kg gdy jego siostra ważyła 3kg. A teraz ważą tyle samo
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: wiesz co, zamierzam o to dopytać, bo też przeczytałam, że karłowatość ma różne odsłony i przyczyny. Ale wg wet na pewno będą rosnąć baaaaardzo wolno i będą nieduże. Aczkolwiek wg wszystkich źródeł gdyby to była karłowatość hormonalna czy tam genetyczna, to by się jeszcze nie ukazała, dopiero w 3 miesiącu.
  • Odpowiedz
Na 5kg kota, to będzie z 5 dużych cebul, 5 średnich marchewek, 1 korzeń imbiru, puszka ananasa, 3 średnie papryki, słoiczek koncentratu pomidorowego żeby całość w słodko-kwaśnym podać
  • Odpowiedz
Ale brzdąc ( ͡º ͜ʖ͡º)

Puszczanie ich na dwór, nawet jak dorosną raczej nie wchodzi w grę... Takie małe koty to potencjalny łup ptaków drapieżnych, w dzień jastrzębiowatych i podobnych a w nocy dużych sów.

Raz widziałem jak sowa próbowała upolować dużego kota ale mocno się przeliczyła i skończyła jako ofiara ale takie małe kitku, nawet dorosłe to nie miałoby szans ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@rolerek: nie planuję ich wypuszczać. Co najwyżej, jak już będą starsze, odrobaczone, zaszczepione etc., zabrać je na spacer w szelkach. Ale na razie to nieeee, na razie to trzeba grzać i karmić tylko :)
  • Odpowiedz
Mój ma 8 tygodni :D
Jest faktycznie większy (i ogonek i główka mi wystają z rozciągniętej dłoni). Aktualnie żre suche, mokre, sznurki, ludzką skórę, koce i poduszki. Prowokuje go wszystko, włazi do każdego buta i nie odpuszcza nawet w nocy.
Kuwetę ogarnia samodzielnie, chociaż nadal ma tendencje do bawienia się wszystkim co w niej znajdzie zamiast zakopać jak przystało na kota.

Nie mam aktualnej fotki bo ostatnio za późno wracam do domu
cynamonove - Mój ma 8 tygodni :D
Jest faktycznie większy (i ogonek i główka mi wysta...

źródło: comment_GfX7ZDVwbrxr772RB8ZYiMGFOEKBQBgq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz