Wpis z mikrobloga

Mirki, zaczynam korzystać z Apple Pay. Podpiąłem kartę do telefonu i rozpoczynam korzystać z tej metody płatności, bo z tego z wyczytałem jest bezpieczniejsza od płatności kartą zbliżeniowo. Zanim zacznę używać Apple Pay mam do Was kilka pytań:

1. Na karcie debetowej mam ustawionylimit transakcji zbliżeniowych 150 zł. Powyżej tej kwoty wszystkie transakcje musiałem potwierdzić PIN-em. W przypadku kradzieży złodziej mógł „zbliżeniowo” ukraść maksymalnie 150 zł. Czy powyższy limit obowiązuje w Apple Pay?
2. Jeśli terminal poprosi mnie o PIN przy transakcji poniżej 50 zł, to muszę podać 0000 czy PIN swojej karty?
3. To samo pytanie o transakcje powyżej 50 zł. Czy wymagany jest PIN?

#applepay #technologia #apple

Pobierz Beckham - Mirki, zaczynam korzystać z Apple Pay. Podpiąłem kartę do telefonu i rozpoc...
źródło: comment_m3iHoLU0uz1xV3IZ9MfaKSyT2CprJ8ua.jpg
  • 10
@Beckham: każda transakcje potwierdzasz swoim palcem/twarzą. Złodziej musi odciąć Ci dłoń, żeby coś zrobić.
Z tego co wiem możesz wpisać byle co powyżej 50 zł i terminal przyjmie, bo już transakcje zatwierdziłeś palcem - nie testowane, ale czytane tu. Co sprawia, że nawet jak ktoś zobaczy co wpisywałeś to nie będzie działać.
@Beckham:

1. Na karcie debetowej mam ustawionylimit transakcji zbliżeniowych 150 zł. Powyżej tej kwoty wszystkie transakcje musiałem potwierdzić PIN-em. W przypadku kradzieży złodziej mógł „zbliżeniowo” ukraść maksymalnie 150 zł. Czy powyższy limit obowiązuje w Apple Pay?

Raczej nie, ale nie napisałeś jaki bank, więc ciężko stwierdzić. Autoryzacja biometryczna zastępuje PIN. Jeżeli miałbyś dzienny limit na transakcje zbliżeniowe 150zł i byś go przekroczył to dalsze transakcje byłyby odrzucane.

2. Jeśli terminal poprosi
@niebezpiecznik-pl: @kryptomanix: @Pahel92: @MichaelT128:

Dzięki za odpowiedź. Konto mam w T-mobile usługi bankowe.

Czyli w każdym kiosku na rogu, który ma terminal bez problemu mogę płacić tą metodą płatności? To samo w automatach (np. na napoje) z terminalem?

Za 3 tygodnie jadę na urlop do Grecji. Czy tam nie będzie problemów z płatnościami Apple Pay?