Wpis z mikrobloga

Mirki, przechodzę obecnie z zatrudnienia w UK na pracę zdalna w Polsce. Kontrakt będzie podpisany w GBP i tutaj zastanawiam się czy ma ktoś z was jakieś doświadczenie jaki bank/przelewy tutaj wybrać aby najmniej stracić na przewalutowaniach. Planuje założyć firmę przez mbank z mKsiegowoscia i zastanawiam się czy jedynym rozwiązaniem tutaj byłoby mBiznes walutowe i później przewalutowywać, czy lepiej bezpośrednio na konto w złotówkach? Czy jakieś inne obejścia? Posiadam też revolut ale nie jestem pewien czy bym zaufał w takiej sytuacji, jednak jest to revolut z adresem brytyjskim obecnie a wolałbym nie narobić sobie problemów z US).
#dzialalnoscgospodarcza #firma #ksiegowosc #b2b #biznes
  • 9
@jakno a nie będzie potem problemów z księgowością/US? Oraz z tego co wiem tam są dość spore ograniczenia na wpływy. Ale przyznam że najbardziej obawiam się że w urzędzie/księgowej będzie problem z uwzględnieniem tych przychodów bo obieg byłby

Pracodawca -- (GBP) -> Revolut -- (PLN) -> mBank
Czyli sytuacja tutaj:

Pracodawca -- (GBP) -> mBiznes GBP -- (GBP) -> Revolut -- (PLN) -> mBiznes
Czy ma to znaczenie jak:

Pracodawca -- (GBP) -> Revolut -- (PLN) -> mBank
@koper89: Ja własnie załozyłem konto w aliorze, razem z rachunkiem w dolarach. O ile iKonto Biznes jest darmowe, to konto pomocniczne - walutowe kosztuje 5zl/msc. Ale patrzac na aktualna promocje to sie tym nie przejalem. Wybralem Alior, zeby korzystac z ich Kantoru wlasnie.