Wpis z mikrobloga

No to zaczynamy - 1/30.
Catering w formie 1800kcal dziennie, makro 5% carb, 25% prot, 70% fat (w teorii). Nazwę podam w przyszły poniedziałek, by nie robić reklamy/zniechęcać ludzi po jednym czy dwóch dniach.

Parametry ciała:
Wzrost: 173cm
Waga: 72,6 kg
BF: 22,6%
Tłuszcz trzewny: 10

Wynik wagowy będę podawał w poniedziałek, ważę się rano na czczo, nie ma sensu częściej chyba. Waga to Xiaomi Mi Body Smart Scale 2 (xioamilepsze ale nie będę wołał niepotrzebnie).

Catering (lub jak ktoś woli to cathering) na dziś to:
I śniadanie - połówka avocado z jajkiem
Sycące, ale pierwszy raz jadłem avocado w tak dużej ilości w stosunku do innych produktów w danym posiłku. Mdliło mnie potem, ale jakoś dałem radę.

II śniadanie - koktajl kokosowo-ananasowy
Najlepszy "posiłek" w dniu dzisiejszym. Świetne w smaku, na mleku kokosowym, chyba najbardziej węglowy ze wszystkich dzisiaj.

Obiad - leczo
Dużo warzyw i sos spoko, ale.... tam nie było mięsa oraz było tego trochę mało. Wkurzyłem się i poszedłem po małe kabanosy + połowę sera camembert i wyszło znacznie lepsze.

Podwieczorek - kisiel wiśniowy
Zdecydowanie najgorsza rzecz dzisiaj. Dla mnie taki "posiłek" w cateringu to kpina.

Kolacja - krem z dyni
Dosyć dużo, dobrze przyprawione. Smakowało.

Kolacja po siłowni o 19, reszta przed.

Po pierwszym dniu - jadłem lepsze, ale wielkiej tragedii nie ma. Posiłki smaczne.

Do tego oczywiście woda cały dzień, zeszło z 2l przynajmniej.

Siłownia
Na siłce dzisiaj kolejno klatka, barki, czworogłowy uda, biceps - na każdą z tych partii po dwa ćwiczenia, duża liczba powtórzeń, krótkie przerwy. Na koniec brzuch i interwał na orbi 12 min. Wytrzymałość troszeczkę mniejsza, o ile klatka poszła elegancko, to arnoldki miałem problem z ostatnimi powtórzeniami, tak samo na bicu.

Jabłczan kreatyny po siłowni. A rano witaminki omega3+k2+d3, complexb, magnez, cynk. Od jutra dojdzie jeszcze essentiale forte na wątrobę.

Samopoczucie i zdrowie
Bez zmian, do kibelka raz raptem w pracy. Potem ból brzucha na siłowni po skończeniu klaty, ale przeszedł po wyjściu.

Jakieś pytania, sugestie itp. śmiało piszcie.

Jeśli się podobało i chcesz czytać więcej, obserwuj tag #tehwinnaketo lub na czarno jeśli nie chcesz tego widzieć.

#keto #mirkokoksy #dieta #catering
  • 13
Dodali do tego szklankę oleju do wypicia? Sorry, ale to na keto nie wygląda :/ Low carb może, ale nie keto, zwłaszcza na adaptacji, gdzie powinieneś jeść dużo tego tłuszczu (po adaptacji można jeść mniej, organizm będzie czerpać z zapasów).
@Kaska_Maryska: Zgadza się. Przy okazji mogłabyś powiedzieć które posiłki są złe z tego? Patrząc po wartościach odżywczych raczej 40g nie przekroczyło. Poza tym, chyba tyle można jeśli się ćwiczy na siłowni 5x w tygodniu. Dodatkowo 1800kcal też trochę mało uznałem, stąd też nie obawiałem się dodać kabanosów i sera, co podniosło tłuszcze.
Wg mnie nie węgle są problemem tylko brak tłuszczu. Faktycznie ten kisiel to jakaś porażka, kompletnie niepotrzebny. Oni się uparli żeby było 5 posiłków i nie mają jak ich stworzyć, bo tłuszcz jest mocno kaloryczny, a boją się napisać żebyś do śniadania dołożył np 2 łyżki masła. Ja np do takiej zupy dodałabym tłuszczu (smalec, masło świetnie pasują do dyni) - nie wiem, może oni tam dodali wystarczająco dużo tłuszczu, ale nie
@iamtehwin: kolego pamietaj ze kalorie wazniejsze niz "low carb" blabla itp - masz ode mnie duzego plusika za suple (witaminki), dodatkowo cos na wątrobe zamiast spalacza obciążającego wątrobe - robisz to dobrze, powodzenia!
Jak już inni napisali mało kalorii szczególnie na adaptacji. Ananas i wiśnie na keto bardzo na nie, tym bardziej na adaptacji wykluczył bym wszystkie słodkie smaki. Dowal do tego bpc. Zrob z tego zestawu IF-a 6 godzinnego.