Wpis z mikrobloga

Hej! Ponad 5 tysięcy osób na Mirko było zainteresowanych kosztami leczenia onkologicznego. Więc dostarczam informacji!

Koszt wszystkich świadczeń, które miałem na koncie Zintegrowanego Informatora Pacjenta wynosił 548 813,62 zł

Suma świadczeń za rok 2014 (początek leczenia) wyniosła 190 601,3 zł czyli na 1 dzień w tym okresie przypada 522,20 zł
w tym czasie miałem chemioterapię oraz autoprzeszczep szpiku kostnego

Sum świadczeń za rok 2015 i styczeń 2016 wyniosła 330 192,03 zł na 1 dzień w tym okresie przypada 833,82 zł
w tym czasie miałem chemioterapię, radioterapię oraz przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego

W 2014 roku spędziłem 159 dni w szpitalu w czasie 15 hospitalizacji. Średni koszt jednej hospitalizacji wyniósł 11 048,18 zł
mediana natomiast 3 960,85 zł , a więc jedna doba w szpitalu kosztowała średnio 1 042,28 zł

Doba w trakcie autoprzeszczepu kosztowała 1 857,14 zł , natomiast doba w trakcie przeszczepu od dawcy niespokrewnionego kosztowała 7 101,71 zł

Radioterapia kosztowała 16 588 zł

Jeżeli jesteście ciekawi ile konkretnie co kosztowało (autoprzeszczep, poszczególne leki cytostatyczne, protokoły czy badania) zachęcam do wykopania znaleziska

Ile kosztuje nowotwór?

Dodałem tam również link do arkusza kalkulacyjnego, żebyście mogli sobie przejrzeć wszystkie dane.

#medycyna #pieniadze #medycznewyludzenia #prosilechoruje #zdrowie
p.....e - Hej! Ponad 5 tysięcy osób na Mirko było zainteresowanych kosztami leczenia ...

źródło: comment_DiIgEhVsO9ZgzntcMlN7TKL7Xb8lmHH9.jpg

Pobierz
  • 245
  • Odpowiedz
  • 0
@maciek-rudol nie wiem jak to wygląda na roku. Ale kończyłem nieprzygraniczną uczelnie więc odsetek niewielki (z 24 osób 6 wyjechało świeżo po stażu, dwie kolejne wiem, że na początku rezydentury) ale jak robiłem staz przy granicy to Meksyk był totalny, połowa stażystów na szkoleniach miało już zaklepane umowy w niemieckich szpitalach.
  • Odpowiedz
Wykopek kiedyś: „Hurr durr!!!!11!11 niepotrzebna opieka zdrowotna!!!! Jak na raka zachoruje to zapłacę bo tyle zaoszczędze”


@Husejnow: Kto tak kiedyś twierdził, chyba pomyliło ci się z niepotrzebna państwowa opieka zdrowotna. Jak będę chciał to się ubezpieczę w prywatnej firmie. Ale #!$%@? tam, nie ma to jak bić w chochoła co nie. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Gydit_tu_mi___GYDYT: nie nie wychodzi, jest duzo taniej.

@prosile: nalezy dodać ze leczenie nowoczesnymi lekami to mlny pln. Szpitale ich nie maja nawet, dostaja czasem jakies darmowe probki od koncernow. Leczenie tego typu jest całkowicie poza zasiegiem zwyklego czlowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@maciek-rudol ja miałem dość specyficzną "okolice", bo to ludzie związani z ifmsa i Erasmusem, więc odsetek większy. Napisałem po chińsku, odsetek na roku niewielki(prawdopodobnie też około 10%) ale w okolicy kilku szóstek z którymi miałem zajęcia było tego więcej.
  • Odpowiedz
@Strahl: Generalnie ja zauważyłem, że gadanie o wyjeździe to się pojawia na studiach. Koniec końców jak się studia zdaje i robi staż, to z tych wszystkich obieżyświatów wyjeżdża co dziesiąty. Zresztą mam znajomego, który po kilku latach wrócił i raczej nie stawiałbym tez, że kto raz wyjechał, to już stracony.
  • Odpowiedz
  • 0
@maciek-rudol zależy, ja może wrócę jak wyregulują standardy jakości i wprowadzą katalog procedur gdzie nie będzie się pracowało zgodnie z zasadą "im więcej, taniej i gorzej tym lepiej", ale nie nastawiam się na to, że dojdzie do tego za mojego życia. Wiadomo, że 99% studentów hehe myśli o wyjeździe w ankietach tacy zbuntowani XD a jak trzeba oprócz talk the talk zrobić walk the walk to już trochę gorzej wychodzi to
  • Odpowiedz
z korwinizmu się wyrasta zaczynając pracować albo kończąc 20 lat , dobranoc.


@Thapchan: i się do korwinizmu wraca jak się zarabia więcej niż na kasie w biedronce i wskoczy w drugi próg podatkowy. Za 1600zł comiesięcznej składki którą mi i pracodawcy zabiera NFZ miałbym ubezpieczenie na sporo więcej niż 500k zł. Wątpię żeby w ogóle istniało ubezpieczenie ze składką 20k zł rocznie.

Górny limit wypłat za osobową szkodę komunikacyjną to
  • Odpowiedz
@Husejnow: Policz sobie ile wydajesz na nfz w pracy i w podatkach ogółem i szansę na zachorowanie na raka
a poza tym z NFZem drożej wychodzi i jest gorszej jakości.
Wolny rynek miażdży również medycynę.
  • Odpowiedz
@munitalp: nie wiem czy wyłudzenia, na 99% koszt Twojego leczenia był wyższy - tylko tak nisko koszty wycenia NFZ, a później szpitale sobie finansują działalność krzyżowo (tym co NFZ wycenił lepiej)
Takie prawo stworzyli politycy :/
  • Odpowiedz