Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #ekspresdokawy #kiciochpyta #kawa #kawatime

Murki i Miruny! Poleci ktoś jakiś dobry automatyczny ekspres ciśnieniowy z młynkiem do ok. 3000zł. Ekspres do domu. Rodzaje kawy to na pewno dobre espresso, capuccino i latte. Z pewnością musi mieć filtr do zmiękczania wody (mam tak cholernie twardą wodę w domu), mile widziane automatyczne czyszczenie i solidny młynek.
Poleci ktoś coś wartego uwagi w tych pieniądzach? Bo wpisując w google, to trafiam albo na strony producentów, albo fora specjalistyczne, gdzie odpowiedzi to

  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Majsterzyna: nivona jest u mnie i 4 znajomych. Dobra kawa, dobre funkcje, autoczyszczenie, nie trzeba używać pojemnika na mleko, można brać z kartonu. Dobra gwarancja i w miarę znośna naprawa pogwarancyjną. Przysyłają kuriera ze specjalnym pojemnikiem na ekspres.
Filtry na jak każdy, ale rozważ jakaś tania wodę źródlana skoro aż tak twarda.
@Majsterzyna: polecam Saeco PicoBaristo HD 8926, teraz jest w promocji w media za 2600, ceramiczny młynek, filtr do wody aqua clean, czyszczenie, komunikaty do wszystkiego, pojemnik na mleczko, 12 ustawień mielenia, 5 intensywności, temperatura kawy, robi w #!$%@? kaw, espresso, espresso lungo, cafe crema, cappuccino i baby cappuccino, latte i jeszcze jakieś, kupiłem taki różowej i się sprawdza, zero problemów. I ładnie wyglada
justnormalguy - @Majsterzyna: polecam Saeco PicoBaristo HD 8926, teraz jest w promocj...

źródło: comment_KuEK6bEf4UJG6CLKWxbBzCoZQD5nWujX.jpg

Pobierz
@Majsterzyna: Dodam swoje 3 gr. skoro szukasz automatu, który robi też kawy mleczne. Odradzam wszelkie ekspresy z pojemnikami na mleko, niezależnie od firmy. To się kompletnie nie sprawdza. Po 3 razach odechce Ci się czyszczenia. Z resztą i tak nie da się tego doczyścić. Szukaj ekspresu z wężykiem, który wkłada się do pudełka z mlekiem. Z firm wiem, że Nivona jest bardzo polecana, ale to chyba nie ta półka cenowa. Ja
Tak jak napisał Haxxor najlepiej kupić ekspres z wężykiem czyli systemem cappuccinatore. Ja poleciłbym Ekspres Jura A7. Teraz jest na promocji w cenie 3990 zł. Co prawda to ponad budżet ale dostajemy ekspres do kawy Premium, z najwyższej półki.
@Haxxor @lovecoffee : hej juz mialem kupic ekspress DELONGHI Dynamica ECAM 350 z pojemnikime na mleko ale przeczytalem wasze komentarze ze to sie nie sprawdza, mailes/as takowy wczesniej czy tak Ci sie wydaje ? faktycznie warto doplacic zeby miec z wezykiem ? jaki w takim razie do 3 tys polecacie ?
Polecam nowy model z Nivony z serii 7. Czyli Nivona 759. Nowością jest jeszcze cichszy młynek, który ogranicza hałas do minimum, dzięki wykorzystaniu technologii rotacyjnej podczas mielenia kawy.