Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budownictwo #architektura Polecam wszystkim indywidualne projekty domów. W porównaniu do całości kosztów projektu gotowego (zakup, adaptacja, przeróbki itd.) indywidualny wyszedł nas max. 8-9 tys. drożej, a dzieki dostosowaniu domu idealnie do naszych potrzeb zmieściliśmy wszystko co naprawdę potrzebujemy na powierzchni 15-20 metrów mniejszej niż wszystkie gotowce. Czyli deal jest opłacalny.
Nie wiem czemu ludzie się boją tak bardzo pójść do architekta, biorą gotowce i potem kończą ze zbędną kotłownią, jednym pokojem za dużo czy balkonami których nei potrzebują.
  • 15
@ElCidX: Wizualizacji nie mam, bo nie chciałam za to płacić (wizualizacji nie da się prosto wyeksportować z programu do projektowania, to są dodatkowe roboczogodziny, przynajmniej u "mojego" architekta) a zdjęć, sorry, ale wolę nie wrzucać, bo chociaż minimum prywatności ;)
Ale dom jest baaaadzo prosty i klasyczny, nie ma tam nic specjalnego.
@Jowanka: Warto szukać gotowców pod siebie, które ew. wymagają minimalnych zmian. Projektów na rynku jest tyle, że prawie każdy znajdzie coś dla siebie, a porównując koszta różnica potrafi być duża.

Możesz napisać ile w takim razie wyszedł Cię cały projekt?
@Jowanka: Dobra cena. Mnie wszystko przy gotowym projekcie z adaptacją i projektami przyłączy wyszło 5000 z tym, że to bliźniak także projekt był droższy (i w teorii koszty na pół). Mi akurat udało się znaleźć projekt idealnie pod swoje potrzeby i nawet gdybym mógł za darmo wprowadzić jakieś zmiany to nic bym nie zmieniał.
@janman: No, my mieliśmy nietypowe potrzeby, bo to jest rodzina 2+0 co się nie zmieni, nawet jeśli byśmy chcieli, ale za to oboje pracujemy w domu, więc z jednej strony mała liczba sypialń (w zasadzie jedna sypialnia plus druga maluteńka dla gości), ale za to chcieliśmy duży gabinet z miejscami na dwa biurka, z widokiem na ogród i wyjściem na taras.
Nie chcieliśmy garazu w bryle budynku (bo usytuowanie domu na