Wpis z mikrobloga

@mroz3: we Wrocku jest od cholery knajp/barow/innanazwa, ktore uwazaja sie za hipsterskie walac normalne skladniki (obrane w ladne nazwy) w posilki, na ktorych zarabiają 200%.
  • Odpowiedz
@mroz3: Chyba nie wiesz jakie są ceny gastronomi, uważasz, że jest drogo bo tak? Masz w ogóle jakąś wiedze jak Pan Piotr żeby się wypowiadać? To milcz xDDDD Tak serio to #!$%@? mnie argument o wysokich kosztach utrzymania gastro. Jakoś nie widzę, żeby w mieście było 10 knajp, bo się nie da utrzymać tylko otwierają się jedna za drugą, bo to dochodowy interes.
  • Odpowiedz
Podejrzewam, że raczej szybciej niż później będzie to samo co z Plastrami, kto ma chęć spróbować to spróbuje i potem wielkie zaskoczenie, że zwijają interes bo nie ma ruchu.

@farmaceut: @mirko_efekt: @Owlosiaty-Dzik: @wiktorek_pl:

dodatkowo kto przy normalnych zmysłach będzie sie pakował w takie kanapeczki kiedy rzut beretem obok jest LTD Burger gdzie nawet za niższą kwotę ~17zł mozna konkretnie zjeść...
  • Odpowiedz
@mroz3: album U Gruzina (chociaż stracili na jakosci), albo lepiej - w LaScala za 20PLN masz wspaniałe brokuły zapiekane w sosie Morney (ʘʘ) uczta dla podniebienia, a nie jakas kanapka wydawana przez przystojniakow bez oleju w głowie, którzy uważają sie za biznesmenów („ej Seba otwórzmy kanapki za 20PLN, dziewuchy bedą płacić za ogladanie takich jak my”)

  • Odpowiedz
@mroz3: tak, albo na rynku, ale... No juz nie polecam. Na starcie byli super i przez pierwsze 2 lata. Teraz podupadlo i to mocno. Otworzyli drugi lokal, zmniejszyli porcje, podbili ceny, oranżady nie sa takie jakie były (gruzińskie)... przyprawy tez zmienili - przynajmniej ta ostra, teraz to zwykła papryka w proszku

  • Odpowiedz
@farmaceut: @mroz3: naczy co do gruzina, bo ostatnio byl wpis w temacie lokalu na boguslawskiego. To oba na rynku i na sklodowskiej podaja to samo co wczesniej, czyli placki. Faktycznie ten najostrzejszy z fasola, stracil z charakteru, moze ludzi narzekali.
Natomiast na boguslawskiego gdzie jest normalna kuchnia a nie piec do plackow i gdzie daja chinkali zupy itd. To tam jest loteria niestety :/
Jesli trafi sie na kucharzy ktorzy
  • Odpowiedz
@farmaceut: @mroz3: ja na Bogusławskiego u Gruzina jeszcze źle nie zjadłem ale przynaje obsługa to porażka. No ale ja nie lubie ostrych potraw wiec mój ulubiony to Chaczapuri z boczkiem i jajkiem.

A co do grubego z WPK to faktycznie ostatnio widać że kasiorka i ziomki wazniejsze od jakości artykułów.
  • Odpowiedz
@mroz3 ja z kolei nie rozumiem takiego narzekania. Mają ceny takie jakie mają. Skoro nie zamykają interesu to znaczy, że mają klientów. Skoro dla Ciebie są za wysokie to nikt Ci nie karze u nich jeść. Idź do baru mlecznego. Jest ich trochę na mieście. Na pewno się najesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mroz3: to chyba kpina, żeby za takie małe coś chcieć 20+zl XD może w smaku dobre, ale np subway ma takiej samej jakości składniki a więcej i taniej. W tej cenie to może by się burger opłacal a nie coś takiego.
  • Odpowiedz