Wpis z mikrobloga

Macie do polecenia jakiegoś dobrego psychoterapeutę, w zakresie przepracowania u mnie wpływu rodziców na mnie, który wręcz uniemożliwia mi (jest to dalekie dla mnie do osiągnięcia, ale nie niemożliwe - mam jakieś wyobrażenie charakteru jaki chcę), zrównanie się, zespojenie się ze sobą i postrzeganie i zachowywanie się jako mężczyzna? Bo tu jest gdzieś mój hak wbity. I muszę porządnie relacje jakie miałem w rodzinie przepracować, i jak mnie hamuje obecność ich, i jak oni na mnie wpłyneli, i jak się przy nich czuje a czuję się źle. Coś jak z dziećmi które mają w domu burdel i by np. pojechały do kochających wujków na wakacje - to są nieznośne - bo nie mogą znieść miłości od tak, bo u nich w domu tak nie było. Podobnie u mnie z męskością jest.
Została mi, przez psycholog u której byłem przypadkowo na wizycie (ubezpieczenie taką mi przydzieliło), polecona Pani psychoterapeutka - a nie wiem czy będzie "kompetentna" by mieć wyobrażenie by zrozumieć co się u mnie dzieje. Chodzi mi o kogoś kto też będzie zdecydowany i przed kim nie będę się bał otworzyć - a do tego potrzebuję pewności i zapewnienia, przez to co dana osoba mówi, że jest na serio, że jest kompetentna, twarda, że wie o czym mówi, innymi słowo że jest konkretna.
Chodziłbym do psycholog do której poszedłem, była konkretna - natomiast nie robi terapii.
Szukam w #katowice i okolice w #slask oraz #krakow ale dojeżdzanie z katowic mnie zabije, ale jak trzeba to będę. Ale macie mi, jak polecacie, napisać czemu kogoś polecacie
W moim przypadku wchodzi w grę tylko terapia indywidualna. Mam sobie wybić z głowy grupową. I myślę że słusznie powiedziane mi to jest. + leczenie farmakologiczne jeszcze miałoby dojść.

#psychologia #depresja #fobiaspoleczna #psychoterapia #psychiatria
  • 3
@nowylogin234: Poszukaj psychoterapeuty pracującego w nurcie systemowym - psychoterapia systemowa traktuje rodzinę jako system, w którym pacjent żyje i który ma na niego kluczowy wpływ. Problemy emocjonalne często są wynikiem zaburzonej komunikacji pomiędzy członkami rodziny. W związku z tym psychoterapia systemowa koncentruje się na procesach i relacjach, które łączą poszczególne bliskie sobie osoby.
http://terapiarodzinna.com/psychoterapia/
  • 0
@zavalita czemu? Mnóstwo tu osób, mnóstwo z cierpieniem psychologicznym, ale najważniejsze jest to że na wykopie cały czas udzielają się ludzie, a na forach potrafi być strefa lokalna martwa. Ale oczywiście od razu też mówię - że jak znasz miejsce gdzie mogę napisać i dostanę odpowiedzi to zaraz mi mów ;)

@bluecanvas czekaj bo jest zgrzyt. Ale ja nie chce łączyć się z rodziny. To znaczy by być szczegółowym - myślę że