Wpis z mikrobloga

#akwarium #akwarystyka
Mirki, pomocy w 2 sprawach.
1. Od czego robi się mętna / mleczna woda i jak z tym sobie radzić?

2. Mam akwarium na kwaśnym torfie i leję czyste RO.
kh/gh - 0 (max 1)
no3 - ~2
i UWAGA pH - było <6, a nagle dziś badam i jest równe 7. Dlaczego?!

Żadnych zmian w akwarium. Ponieważ roślinkom (kryptokoryna, microsorium) padały liście to lałem mikro, makro (odstawiłem), od jakiegoś czasu leję tylko carbo. Ostatnia podmianka w zeszły piątek, ok 15-20 litrów...
damiano_polishiano - #akwarium #akwarystyka
Mirki, pomocy w 2 sprawach.
1. Od czego...

źródło: comment_v8kyaMZjJ8wmv76FMXuV0UK1Zih3tw3D.jpg

Pobierz
  • 12
@damiano_polishiano:
Być może piasek za drobny i przy każdym ruchu ryb, leci w górę. 116L akwarium z tego co widzę. Zrób większą podmianke to raz 50%. Z tego co widzę masz sinice (lewy dolny róg na piasku).

Co do pH ciężko powiedzieć co mogło tak wpłynąć, jeśli lejesz przez ro. Może jakiś kamień wsadzała?

Jak płukasz gąbkę z filtra?
@krewetkowy: sinica została tylko tam, bo poszedł chemiclean w ruch ze 2-3 tyg temu. I nie wiem czy te mleko nie robi się własnie po tym... Akwarium nie wiem własnie czy nie 96. A gąbkę płuczę standardowo - w kuble z wodą z akwarium, ale to raz na ruski rok, jak już muszę wyjąć filtr z akwarium, bo cośtam ;)
@damiano_polishiano: Zastanawiam się, czy skoro coś kombinowałeś na sinice czy czasem biologii nie załatwiłeś i Ci na nowo pierwotniaki nie wywaliły :) Poczekaj, przy podmiana bakterie i samo powinno przejść.

Co do zmiany pH i krypt to najpewniej zrzuciły liście właśnie dlatego, przy każdej zmianie od razu reagują zrzuceniem wszystkich liści. Przy kh 0 odpowiednim dla roślinnego akwarium jest pH 6,0-6,3 :) Inaczej mogą wystąpić problemy ze wzrostem roślin (przy wyższym
stabilne pH prawie że podstawą udanego związ...akwarium


@Tichyplusn: ano :(

No ale nadal nie wiem co mogło spowodować takie skoki, przeważnie było okej...
Jeśli chodzi o microsorum, to zauważyłem, że zaczęło odrastać przy podawaniu carbo. A oprócz tego wszystko pięknie rośnie, kryptokoryna traci liść, a dwa rosną. Także nie wiem co jest nie tak. A o nurzańcu to nawet nie będę wspominał...
No nic, spróbuję ustabilizować. Ale martwi mnie to :(
@damiano_polishiano: Niegroźne, aczkolwiek pierwotniaki są organizmami, które pojawiają się w nowych akwariach i to już może być zastanawiające :P Imo trochę wykosiłeś biologie w akwarium aldehydem, zdarza się.
Miałem już wcześniej pytać, dlaczego trzymasz takie parametry wody?