Wpis z mikrobloga

Bracia w wierze. Powiedzcie mi jak to jest z tą antykoncepcją w kościele?
Ja rozumiem te bajki że onan spuszczał się na kamień, że to marnowanie nasienia itd.
Ale sam kościół jako alternatywę podaje stosowanie kalendarzyka, mierzenie temperatury oraz badanie śluzu XD
Takie marnowanie nasienia które nie doprowadzi do poczęcia jest ok?
Przecież niczym onan marnujecie spermę świadomie uprawiając seks w dni niepłodne.
Wytłumaczy mi ktoś bo nie chcę spłonąć w piekle czy coś.
#katolicyzm #wiara #chrzescijanstwo #naukowcywiary oraz #gimboateizm i #katolicyzm
  • 8
a czemu autorytetem jest dla ciebie pan w sukience który jedyne co osiągnął to sztywne i robione wedlug skryptu wyklady w kosciele ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@HiddenKorean: indoktrynacja od dziecka + ciągłe straszenie piekłem i wiecznym potępieniem, nie chcę ryzykować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bepavuy: "Kościół jest dla ludzi grzesznych, nie dla sprawiedliwych"
"Kto mówi, że nie grzeszy, ten grzeszy przez to, że kłamie xd"
Nie można popaść w skrupulantyzm, kościół i KK są jemu przeciwni, więc rób to co ci sumienie pozwala i ewentualnie jak to grzech, się z tego wyspowiadaj.

"ciągłe straszenie piekłem i wiecznym potępieniem" chyba u cb w domu xd
@bepavuy Onan całkowicie wzbraniał się przed potomstwem i tu jego wina. Nie chciał przestrzegać prawa, bo uważał że jego dzieci będą uznane za dzieci brata(a był z wdówką po wspomnianym bracie).

Generalnie jednym z celów małżeństwa jest potomstwo i jeśli czegoś nie pomyliłem to para która żeni się z nastawieniem na NIE posiadanie dzieci(przez kaprys) sama unieważnia swoje małżeństwo.
A seks ma służyć potomstwu i dobremu pożyciu, więc wspomniana przez cb antykoncepcja
Ale sam kościół jako alternatywę podaje stosowanie kalendarzyka, mierzenie temperatury oraz badanie śluzu XD

Takie marnowanie nasienia które nie doprowadzi do poczęcia jest ok?

Przecież niczym onan marnujecie spermę świadomie uprawiając seks w dni niepłodne.


@bepavuy: troche czasu mnelo, ale dopiero dis zbaczylam wpis.
Po pierwsze - nikt kalendarzyka od bardzo dawna nie zaleca.
Po drugie - seks w malzenstwie jest takze wyrazem milosci i czynnikiem dbalosci o wiez miedzy malzonkam,