Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję kupić do pracy urządzenie wielofunkcyjne. Interesuje mnie rozmiar wydruku A3, chciałbym, aby miało opcję kserowania(czy tam skanowania) do pliku PDF, wiadomo, że drukowanie przez wifi też się przyda, ale niekoniecznie. Dupleks oczywiście wskazany.
Jeśli będę drukował ok. 1 ryzy (500 stron) miesięcznie, to szukać laserowej czy atramentowej?
Wydruk to głównie jakieś księgowe tabelki, faktury itp. a do tego trochę projektów budowlanych, przedmiary itp.

Szukam czegoś do postawienia na biurku, to jeszcze nie ta półka cenowa, abym celował w olbrzymi kombajn stacjonarny za 7 czy 10 tysięcy, raczej coś w okolicy 1,5-2k.

Jakiej firmy unikać, a jaką warto się zainteresować?

#drukowanie #drukarki #kserokopiarki #komputery #budownictwo
  • 5
@PepeXD: Zdecydowanie laser, zamieniłem tusz na laser i nie żałuję, był to strzał w dziesiątkę. Mam sprzęt Brothera, dokładnego modelu nie polecę, bo mój to trochę inna półka niż to, czego szukasz.
@PepeXD: tak, sam kupuję za 17,50 taki zamiennik tonera, który starczy na ok 600 stron (producenci deklarują 1000, ale to zależy do stopnia zaczernienia, mój rekord to 762 strony).

Dodatkowo musisz pamiętać, że w laserach zmienia się też co jakiś czas bęben, do mojej drukarki kosztuje 28 złotych (wymiana co 10 tys stron).

Wychodzi mi ok 3 grosze za stronę, jak doliczę papier i bęben to 6 groszy, całkiem spoko cena.