Wpis z mikrobloga

Pracuję obecnie jako programista JS na umowie o dzieło i mam rozliczenie godzinowe - tyle ile godzin wypracuje w miesiącu jest mnożone razy moja stawka godzinowa. Czy istnieje możliwość takiej formy wynagrodzenia na umowie o pracę bądź na B2B? Tzn. praktycznie każdego miesiąca mam różną wypłatę uzależnioną od tego ile godzin wypracowałem. Czy w umowie o pracę możliwe byłoby zachować taką formę? Bo przed rozpoczętym miesiącem nie wiem właściwie ile godzin faktycznie przepracuje. Albo czy chociaż na B2B jest coś takiego możliwe? Zupełnie się nie orientuję. Ktoś coś doradzi?

#programowanie #pracbaza
  • 7
na b2b wystawiasz po prostu na fakturze
Przedmiot | sztuk| cena jedn.
----------------------------------------------------------------------
Programowanie aplikacji webowych | 160 | 21,37zł
-----------------------------------------------------------------------
( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@entro01: na B2B wszystko prawie jest możliwe, sam ustalasz warunki współpracy w granicach prawa. Jak zarabiasz więcej niż drugi próg B2B powoli zaczyna się opłacać. Wcześniej raczej tylko UOP, chyba że chcesz sobie rozszerzać działalność o wielu klientów
Ok, dzięki wszystkim za pomoc :D

Ogólnie to wszystko rozchodzi się o to, że w kwietniu stracę ubezpieczenie zdrowotne i nie są mi naliczane składki na ZUS... i czy ze względu na to opłaca się w ogóle rezygnować z umowy o dzieło? Czy nie lepiej np. podpisać umowę z NFZ na ubezpieczenie i płacić co mc 400zł? Wiadomo jak jest z tym NFZ, ale w razie jakiegoś wypadku musiałbym bulić za leczenie.
@entro01 możesz płacić te 400, ale b2b daje ci możliwość wrzucenia niektórych rzeczy w koszty obniżając podatek, po pewnym czasie możesz sobie np. wziąć sprzęt w leasing, przy dziele już tego nie masz.
No chyba że zarabiasz poniżej 7tys miesięcznie, to wtedy już średnio się oplaca
@entro01 jesli problemem jest tylko NFZ to dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne jest spoko, wynosi do 400zl za miech tak jak piszesz ale na koniec roku mozna odliczyc 70% skladki od podatku

Btw jest bug, że jestes ubezpieczony przez caly kolejny miesiac od momentu oplacenia ostatniej skladki wiec teoretycznie mozna co 2 miesiace sie wypisywac i za miesiac rejestrowac znowu xd