Wpis z mikrobloga

Dla tych co twierdzą, że wszystko jest OK, bo Sapkowski jest konsultantem i pilnuje by wszystko stało w zgodzie z jego wizją:
https://technologynews.site/2018/01/16/sapkowski-says-he-is-not-involved-in-the-work-on-the-netflix-the-witcher/

“I do not take part in the work on the series. Books are books, games are games, and film adaptations are film adaptations.” That’s all I can say at the moment. I have signed a contract under which I am punished if I say something more. ”

#wiedzmin #netflix #bekazlewactwa #sapkowskinadzis

Zawołam @vind bo m.in. on tak twierdzi.
Bethesda_sucks - Dla tych co twierdzą, że wszystko jest OK, bo Sapkowski jest konsult...

źródło: comment_HQjSWNe6kGBxbNBXdq7tz8cDf3loyexf.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
1@Gluchy9: >

@Bethesda_sucks: Witam Panów. Zgodnie z kodeksem wykopowej etykiety, jako, że Panowie wzajemnie się obrazili, proszę sobie poklikać przyciski "zgłoś", żeby dostać ostrzeżenia i więcej się nie kłócić. Pozdrawiam Panów.
  • Odpowiedz
@mrgruszka: Poprawka: on mnie nie obraził, ale zwyzywał. Poza tym wg moderacji słowa, których ja użyłem nie są obraźliwe, a Gluchego nie zgłaszałem tylko zniżyłem się do jego poziomu. Lubię grać na równych zasadach, dlatego RPG Codex jest takie dobre. Tam można się obrażać do woli i moderacji nic do tego.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: To czy Sapkowski będzie tam jakoś konsultował zmiany to i tak nie zmieni wizji ekipy produkcyjnej xd Adaptacja rządzi się swoimi prawami i takie też podejście mieli ludzie z CDP RED pracując nad Wiedźminami growymi (chociażby Triss bez blizn w pierwszej części gry, co było duuużym odejściem od książkowej Triss)
  • Odpowiedz
Adaptacja rządzi się swoimi prawami i takie też podejście mieli ludzie z CDP RED pracując nad Wiedźminami growymi


@JohnnyJohnnyy: Wszystko zależy od treści kontraktu. Różnica jest taka, że producenci serialu od początku twierdzili, że będzie to WIERNA adaptacja.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: I z pewnością tak będzie. Adaptacja dzieła =/= ekranizacja (wierne przeniesienie 1:1 materiału źródłowego na ekran). Liczę na kreatywność i ambicje, które pokazała ekipa CDP RED w swojej adaptacji (vide wspomniane już wcześniej blizny i dodanie wątku magii rekonstrukcyjnej, która później "niespodziewanie" pojawia się w Sezonie burz).
  • Odpowiedz
(wierne przeniesienie 1:1 materiału źródłowego na ekran)


@JohnnyJohnnyy: Widzę że sporo osób zaczyna kopiować moje stwierdzenie.

BTW, tak adaptacja =/= ekranizacja, ale to terminy pokrewne, bo ekranizacja tak jak adaptacja również nie musi być wierna.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Nie znałem Twojego stwierdzenia, ale brzmi logicznie. I z tym, że ekranizacja też może nie być wierna (zamierzenie czy niezamierzenie - nieważne) to również się zgadzam. Nadal, wszystko leży w wizji ekipy serialowego Wiedźmina i z chęcią zobaczę co wymyślą.

Wracając do Sapkowskiego - skąd pewność, że jego obecność umocni jakąś tam wizję części fanów (z którą się nie zgadzam osobiście)? Nie zdziwiłbym się, gdyby Sapkowski był bardzo przychylnie nastawiony
  • Odpowiedz