Wpis z mikrobloga

@Dawul: koło Wilna masz Troki, bardzo ładny zamek na wysepce. Do jedzenia sporo jest typowo litewskich rzeczy, chłodnik, bliny, chleb lokalny.

Spróbuj świńskich uszu, podają jako przystawki do piwa i np. w formie dodatku mięsnego do babek ziemniaczanych.

Z noclegów, to jadąc autem zatrzymaliśmy się w Rentida Guesthouse - mają darmowy parking, a można stamtąd pieszo obejść całą okolicę. Standard dobry, pokoje i kuchnia bardzo fajne.
@kultywator: dzieki bardzo, ale niestety nie ma wolnych terminow. A korzystaliscie z jakich bilietow na pare miejsc do zwiedzania w Wilnie? Byliscie w litewskim parlamencie?
@Dawul: Wilno ogólnie drogie nie jest do zwiedzania, ale jak chcesz intensywnie pochodzić po biletowanych miejscach to większość miast ma karty miejskie - w Wilnie jest Vilnius City Card. Przy odwiedzeniu paru miejsc już się to kalkuluje.

W parlamencie nie byliśmy. Chcieliśmy wjechać sobie na wzgórze Giedymina, ale jest w remoncie i się nie da.

Łatwo dostępny punkt widokowy z panoramą na całe miasto jest na Wzgórzu 3 krzyży (dojazd
Pobierz kultywator - @Dawul: Wilno ogólnie drogie nie jest do zwiedzania, ale jak chcesz inte...
źródło: comment_TNclv1AWJsyTrxjV0bQAwCS0tHu0gkuV.jpg
@kultywator: dziękuję Ci serdecznie! a jakieś oferty jedzeniowe w rozsadnej cenie i smaczne tradcyjne jedzenie w centrum WIlna tzn. restauracje, bary jestes w stanie cos polecic?
byliśmy w Snekutis Na tripadvisorze pokazuje 2 lokalizacje o tej samej nazwie, właściciel pewnie ten sam.

Dobre jedzenie, spore porcje, naprawdę da się pojeść, do tego dobre piwo, a na koniec akceptowalny rachunek ( ͡° ͜ʖ ͡°) określiłbym ich jedzenie jako takie domowe, babcine trochę.

Kierowanie się np. tripadvisorem ma tę zaletę, że można zjeść w miejscach, które wchodząc z ulicy mogą nie budzić zaufania, a jedzenie jest
Pobierz kultywator - byliśmy w Snekutis Na tripadvisorze pokazuje 2 lokalizacje o tej samej n...
źródło: comment_As6GRPQqNeqPtsR2Lt0bqwOHazcb262i.jpg
@Dawul: z niechęcią żadną się nie spotkaliśmy.

Nie byłem na Białorusi, to nie wiem co tam potrzebne, są informacje oficjalne jakieś na stronach rządowych, bo czytałem, ale nie załatwiałem nic w kwestii wjazdu.