Wpis z mikrobloga

Niektórzy ludzie mnie #!$%@?ą. U nas w firmie szef postanowił zakupić nową frezarkę - 5 osiową. Pierwsza taka w całej firmie. Cała ekipa teraz ma wielki problem, kto będzie na niej pracować i wszyscy się wypierają, że oni nie będą się uczyć na 5 osiowej bo nie i #!$%@?. Co za dzbany jak nie chcą podnosić swoich kwalifikacji xD Ja chętnie skorzystam i pobawię się nową zabawką #cnc w mojej #pracbaza

  • 28
@Gvizdec:
W takiej sytuacji w normalnej firmie przyjezdza gosc od producenta i szkoli wszystkich po kolei, albo jednocześnie. Soft i techniczne rzeczy. Bez przeszkolenia od osoby uprawnionej do udzielania szkoleń też nie dotykałbym tej maszyny, chociaż wierz mi, że jestem bardzo ciekawym swiata czlowiekiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tu nie chodzi o bycie ambitnym, tu chodzi o niebycie frajerem, ktory przypadkiem rozwali maszynę za xx(x) xxx cebulionow
@Gvizdec: czy podniesienie tych kwalifikacji zawodowych wiąże się też z podniesieniem stawki godzinowej ? Czy moze jest to jaranko ze sie obsluguje 5 osi przez co firma kasuje dobra stawke za godzine pracy maszyny a pracownik dostaje tylko uścisk dłoni prezesa i zapas satysfakcji z pracy?
@Gvizdec pracuje w branży maszyn, tzn zajmuje się sprzedażą, głównie używanych. Bardzo dużo jest na sprzedaz maszyn marki Hass I to takich trzy cztero letnich, więc to o czymś świadczy. A i szybko tracą również na wartości. Polecam bardziej kupić coś używanego niż nowego hassa
@waskizlo: podpisuje się obiema rękami. Niestety w branży nie brakuje takich jeleni, znam ludzi którzy nieproszeni sami z siebie obsługiwali dodatkowe maszyny za darmo. Nawet kierownik się z nich śmiał, ze dla nich nowe normy wprowadzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obym się jak najszybciej wyrwał z tego piekiełka i znalazł coś normalnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@waskizlo: @Wojak90:
U nas to normalne, że jeśli cykl trwa dłużej niż 20 min to ustawiamy 2 maszynę i nikt nie marudzi. Ci goście narzekają że nie chce im się uczyć. Ja w tym widzę możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia i na pewno poproszę o podwyżkę jak już będę czuć się pewnie z nowym środowiskiem. Jeśli mi odmowia pójdę na rozmowę o pracę do pierwszej lepszej firmy która da więcej.
@elmathias: nie wiem ile lat maja te maszyny. Ja jak przesiadlem sie z ixiona na haasa, gdzie wszystko bazuje się automatycznie to czuję się jak w niebie, a kwestia napraw leży po stronie firmy. Ja jako pracownik po prostu robię to co do mnie należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gvizdec: psujesz, godziłeś się pracować na bardziej odpowiedzialnym stanowisku za te same pieniądze i przez to prezes się nauczył ze można. Ktoś kto przyjdzie na Twoje miejsce będzie musiał tyrać za zaniżona przez Ciebie stawkę jak na taka prace.