Wpis z mikrobloga

Hej #katowice zamierzam na mgr przeprowadzić się do tego miasta z bratem i stoje przed wyzwaniem wyboru lokum. No i teraz pojawia sie pytanie czy pchać sie bardziej w akademiki, posiedziec chwile i szukac czegos innego, czy z bomby ładować sie w mieszkania? Czy może jest na śląsku jakas agencja nieruchomości, która nie zedrze ?? Jeśli ktoś kto wynajmował/ wynajmuje mógłby cos doradzic byłbym bardzo wdzieczny. Preferowana lokalizacja to w regionie UE, zawodzie i poboczne dzielnice ... wiadomo najelpsza opcja nie za daleko i w miare przystepna cena, która za 2 łebki zamykałaby sie w 1.500zł ZE WSZYSTKIM, bo za sam najem 1500 to oferty przegladamy caly czas :/ ktos cos ?
  • 10
@Ov3rKill: Warto zadzwonić do spółdzielni mieszkaniowych. Szczególnie KSM - mają lokale pod wynajem (na pewno jeszcze pół roku temu mieli wolne na Zawodziu), których nie ma w ofertach na portalach. To raz. A dwa - w Sosnowcu znajdziesz dwa razy tańsze mieszkanie. Fakt że trzeba by za tym trochę połazić, ale 800/900 zł. (już ze wszystkim) nie jest w Sosnowcu niemożliwe. Dojazd do UE to jakieś 20/30 minut z okolic np.
  • 0
@motaboy całkiem ciekawa koncepcja z tym Sosnowcem, mam auto takze odleglosc to nie jest aż takie wyzwanie, zadzwonienie do KSM też wezmę pod uwage. Co do akademika to ja już okres akademikow mam ze soba (3 lata przemieszkane w innym miescie) i teraz na magisterce wolałbym chyba mieszkanie. Aczkolwiek nie skreślam tego bo jak napisałeś ma też swoje plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°) poki co widziałem tylko te
@Ov3rKill: szukaj na olx, otodom i gratka. Na facebooku jest grupa odnosnie wynajmu mieszkan/pokoi. Tam tez warto się zameldować. No i do 1500 coś dwupokojowego na spojnie znajdziesz. Tylko szukaj, dzwon i sie umawiaj. Powodzenia :)
@Ov3rKill tak, kaucja, zero prowizji, rachunki miałem ryczaltem, wtedy płaciłem 1280zl za nową kawalerkę, po roku dostałem kaucję z powrotem i 960zl zwrotu za nadplacone rachunki :) polecam