Wpis z mikrobloga

@Ferengi: Musiałem się spóźnić na tą zniżkę :X

A co do szóstki, to w sumie mam mieszane uczucia. To powinno wyjść jako darmowa łatka. Nie wspominając już abonamentu na pełną obsługę z przeglądarki :/
@khurghan chodzi Ci o ten bon na 40? To było chyba jakoś do kwietnia czy coś koło tego.
Co do cen to masz rację ale kiedyś o tym pisałem. Przy premierze którejś wcześniejszej wersji kontaktowałem się z firmą w tej sprawie, odpisali że taka jest ich polityka cenowa. Praca zespołu dużo kosztuje a nowe wersje wychodzą dość rzadko. Osobiście wołałbym chyba częstsze małe aktualizacje za drobną kwotę niż coś takiego. No i
@Ferengi: I tak kupiłem, zmiany w interfejsie na duży plus, szczególnie w listach obserwowanych obiektów. Bazy obiektów ciutke rozbudowane też na plus. W sumie ta apka to i tak najtańsza część tego hobby, także idzie przeżyć :D
@khurghan: @jgoluch: @GaiusBaltar: Ok, zmian jest sporo i w większości na plus. Szóstka Pro chodzi wyraźnie szybciej od Piątki Pro, zmienili trochę interfejs i w sumie jest lepszy, wiele funkcji wcześniej rozrzuconych w opcjach jest teraz dostępnych pod rozwijanymi przyciskami. Lepsze jest dodawanie własnego sprzętu i akcesoriów, lepiej działa przeglądanie list obserwacyjnych i swoich obserwacji, dodali w końcu możliwość tworzenia własnych sesji obserwacyjnych i planowanie.
Czego nie ma i
@Ferengi: Dla mnie najważniejsza jest funkcjonalność list. To, że można sobie podświetlić obiekty na widoku nieba i łatwo między nimi przeskakiwać. Prawdopodobnie oznacza to koniec wydruków z listami. Samo tworzenie list też wygląda na całkiem przyjemne, jak się ogarnie zawężenie obiektów do tego co chcesz oglądać i na jakim fragmencie nieba.
@khurghan: Podświetlanie obiektów było już wcześniej, nawet ukrywanie "obejrzanych" obiektów na niebie czy dowolne sortowanie. Teraz trochę to poprawili, ale ja już od czwórki nie korzystam z papierowych list i map. Szlag mnie trafiał z tymi kartkami jak musiałem po ciemku coś znaleźć i zapisać na mrozie ;)
@Ferengi: ja kupiłem wersję plus.
Muszę jednak spróbować tej integracji z GOTO, zapowiada się ciekawie).
BTW. Nie wiem czy to był bug, czy może w wersji podstawowej 5 było to normalne... Ale po wyszukaniu obiektu nie moglem go pokazać na niebie (center), za każdym razem (nawet na różnych obiektach) aplikacja centrowala mi aplikacje bodajże na północ... I tyle.
Teraz w 6 wszystko działa jak należy!
@jgoluch: A tego nie wiem, używałem tylko Plus i Pro i tam było w porządku. Co natomiast doprowadzało mnie do szału w piątce to gdy po wybraniu obiektu i kliknięciu "show observations" program zwieszał się na jakieś 10 sekund zanim pokazał szczegóły. Powrót do głównego okna zajmował tyle samo czasu. Kolega ma to samo, sprawdzaliśmy na chyba pięciu telefonach w ciągu roku i wszędzie był ten sam problem. W szóstce tego