Wpis z mikrobloga

8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone4, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą,dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, 11 w duchu Ewangelii chwały błogosławionego
  • Odpowiedz
@Pol12345: No ale Bóg zakazał mordowania, znieważania rodziców etc Dlaczego w kwestii niewolnictwa powiedział, że mozech ich mieć, a nawet bić kijem jeśli nie umrą od razu od takiego #!$%@??
  • Odpowiedz
@Lipathor:

W sensie jest tam coś, że można karać niewolnika bo jakoś przeczytałem ten fragment Biblii i nic takiego tam nei znalazłem.

Ba! Nowy Testament nawet wprost informuje, że handel niewolnikami jest zły, a każdy jest bliźnim niezależnie od urodzenia i bogactwa.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: @Lipathor

Zacytuję innego wykopka @Vivec

Piotr i inni apostołowie wiedzieli, że niewola była zła, ale wiedzieli także, że lepiej jest podbijać zło dobrem (Rz 12:21) niż popełniać zło, aby osiągnąć dobro. Właśnie dlatego św. Piotr pyta retorycznie jaka chwała dla niewolnika w tym by popełnić zło przeciwko swojemu panu, a potem zostać ukarany chłostą? Przynajmniej, gdy niewolnik jest bity bez powodu i nie reaguje złem(naśladując Chrystusa, który znosił podobne nadużycia
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: Przecież te listy apostołów są zaleceniami dla kościołów w konkretnych miejscowościach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/1._List_Piotra

Chrześcijanie z Azji Mniejszej (Pont, Galacja, Kapadocja, Bitynia) byli prześladowani przez pogan i wysłali zapytanie do Rzymu do apostoła Pawła, lecz nie zastali go tam. Zwrócili się więc o pomoc do Piotra i ten list jest właśnie odpowiedzią na ich pytania.


Niewolnik chrześcijanin pyta się co zrobić wobec pogańskiego pana, który go prześladuje. Odpowiedź Piotra: Bądź mu uległy.
  • Odpowiedz