Wpis z mikrobloga

Uwaga na #orange jeżeli nie dopilnujecie tego, że kończy wam się umowa (nie zadzwonią, ani nie wyślą powiadomienia) to przedłużą wam ją automatycznie na czas nieokreślony, bez informowania was o tym, zwiększając równocześnie abonament (mój z 69,90 zł na 381,33 zł!).

#uokik #uke #zlodzieje
  • 8
@mando5: Pewnie miał na okres 24ms promocyjny pakiet na coś, po upływie umowy przedłużyła się tylko podstawowa umowa i natrzepał w cenie niepromocyjnej rachunek.
Umowa była na Pakiet usług Neo do 80Mb + New Orange TV IP i faktycznie wychodzi to inaczej ponieważ doliczyli okres z poprzedniego miesiąca kiedy skończyła mi się umowa. Stawki prezentują się następująco:

Neostrada do 80Mb - 180,00 zł
Orange TV - 40,00 zł
Utrzymanie łącza - 29,24 zł

Łącznie: 249,24 zł co jest tylko 4 krotne większą kwotą od tej którą płaciłem obecnie
@nazgut to aż wierzyć się nie chce, często już pół roku przed wydzwaniają. Jednak raczej nic nie ugrasz, w umowie masz na pewno zapis, że przechodzi na czas nieokreślony.
@nazgut przy podpisywaniu miałeś do wyboru opcje, aby po zakończeniu umowy, jeśli jej nie przedłużysz ani nie wypowiesz, umowa przeszła na Czas nieokreślony wg ceny z cennika niepromocyjnego na dany dzień lub na czas określony 6 miesięcy z ceną zgodna z tą która płaciłes wcześniej.
Sam wybrałeś opcje na czas nieokreślony, bo domyślnie wybierana jest ta na 6 miesięcy.

Niestety, według UOKiK, jest to uczciwe. Trudno się nie zgodzić, że Orange robi